سردار سلیمانی پیشگام جبهه مقاومت و ولایت‌مداری

ارومیه- ایرنا- مجاهدت‌های کم‌نظیر شهید سردار سلیمانی در جبهه مقاومت نامی بلند و افتخارآمیز از آن فرمانده مخلص و ولایی به یادگار گذاشته که تا ابد او را به چهره ای فرا ملی در جبهه مقاومت و ولایتمداری بدل کرده است.

مجاهدت‌های کم‌نظیر سردار دل‌ها موجب ماندگاریِ نامی بلند و افتخارآمیز برای آن نظامی ولایی، خستگی‌ناپذیر و انقلابی و عزت و سربلندی نظام مقدس اسلامی شد که فراتر از مرزهایی جغرافیایی ایران اسلامی نیز میتوان آن را به نظاره نشست.

افتخارآفرینی و اقتدار سپاهیان اسلام در کوچه پس کوچه های سرزمین عراق و سرزمین‌های تَفتیده سوریه در دفاع از مردم مظلوم در مقابل ددمنشی های داعش با مدیریت مُنبعث از الگوی ایرانی و اسلامی آن شهید والامقام عجین گشته و اعتقاد، انضباط، خدامحوری، ولایت‌مداری و شجاعت؛ فرازهایی از ابعاد شخصیت بارز اخلاقی و نظامی است که از او الگویی نمایان و درخشان برای سربازان مدافع دین و سرزمین پهناور ایران سربلند اسلامی ساخته است.  

ساده‌زیستی و مردمی بودن، معنویت محوری در تمامی امور، خدامحوری، وطن دوستی، خودباوری و آینده نگری؛ از دیگر خصوصیات و صفات بارز آن سردار سرافراز لشکر اسلام بود که او را در بین دوستان و عاشقان نظام محبوب کرده بود.

اعطای القابی همچون "سرباز پر افتخار جهان اسلام " و "چهره بین المللی مقاومت"، از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی  به این سردار، آن شهید گرانقدر را به الگویی عینی و عملی تبدیل کرده که سال‌ها الهام بخش راهیان این مسیر متعالی خواهد بود.

حجت الاسلام مهدی ستارزاده کارشناس فرهنگی در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: سردار سلیمانی ۲ ویژگی مهم داشت به گونه ای که نقشه دشمن و اهداف آنان را می شناختند و با نبوغ نظامی خویش توطئه های آنان را نقش برآب می کرد.

وی با اشاره به اینکه در صحبتهای وی مانوس بودن با قرآن مشهود است، ادامه داد: طبق آیه های قرآن کریم پیمان شکنی ویژگی دشمنان انقلاب و نظام است  و وی دشمنان را به نحو مطلوبی می شناخت و بر خصوصیات ذات پلیدشان چیره بود.

این کارشناس با اشاره به اینکه سردار سلیمانی اسوه ولایتمداری و ولایت پذیری بود، بیان کرد: احترام بی نهایت به رهبر معظم انقلاب بیانگر ولایتمداری او بود به گونه ای که در تصاویر دیدار با رهبر معظم انقلاب، علاوه بر احترام نظامی دست برسینه در محضرشان حاضر شده و اخلاص و دلبستگی خود را به فرمانده خود ابراز داشت.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی از جمله افرادی بود که در نهایت آگاهی و با شناخت  ولایتمدار بود، افزود: سردار سلیمانی در جریان مقاومت نقش محوری داشت؛ پیدایش داعش در منطقه موجب شد تا سردار شهید سلیمانی با اقدامی اساسی تمام جوانان جهان اسلام را اعم از شیعه و سنی متحد و حول محوری واحد گرد آورند.

حجت الاسلام محمد رستمی کارشناس مسایل مذهبی و دینی نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: سردار شهید سلیمانی درس آموز مکتب قرآن بود و تمام شاخصه های معنوی شان از آموزه های دینی و قرآنی نشات گرفته بود.

وی گفت: تدبیر، شجاعت و شهامت در وجود وی موج می‌زد و در تمام عرصه ها چهره‌ای ولایتمدار و مطیع بود.

وی با اشاره به اینکه اخلاص سردار موضوعی است که همواره بدون هیچگونه تظاهر و ریا انجام می شد، گفت: این موضوع از آموزه های دینی و سیره اهل بیت نشات می گرفت.

حرکت در خط ولایت و ولایتمداری ویژگی دیگر سردار سلیمانی بود که این کارشناس فرهنگی بران تاکید دارد و سرچشمه آن را ناشی از بصیرت وی بیان کرد.

وی با بیان اینکه شهامت و مقاومت وی در برابر توطئه های دشمنان خواب را از چشم مستکبران ربوده بود، افزود: علاقه سردار به جبهه مقاومت، اجازه اجرای نقشه های شوم را به آنان ندادند.

 فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی نیز در این زمینه بیان کرد: سردار سلیمانی ذخیره هشت سال دفاع مقدس از همان نسل و برای الگو گیری نسل جدید بود.

سردار سرتیپ دوم حبیب شهسواری افزود: افرادی مانند شهید سلیمانی که با ولایتمداری خود و بصیرت بی نهایتشان به نزد پروردگار شتافتند، درس عزت و افتخار به جوانان امروزی دادند تا در آینده نسل جدید بهتر از نسل گذشته با الهام از آنان در تارک انقلاب و جهان اسلامی بدرخشند.

وی اضافه کرد: روش، منش، دفاع و رزم ایشان از حریم ولایت در وصیت نامه وی تبلور یافته است و مکتبی نو را به جوانان عرضه کرد که درس بزرگی برای نسل حاضر است.

سردار شهسواری گفت: مکتب وی حقیقتی ناب از معارف اسلامی دارد که ازدوران دفاع مقدس نشات گرفته و این مکتب سرمنشایی الهی دارد و راه ولایتمداری را به تصویر کشیده است.

بامداد جمعه ۱۳ دی ماه ۹۸، سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

در همین روز مردم ولایتمدار و شهید پرور زنجان پس از اقامه نمازجمعه با چشمانی اشکبار و دلی محزون جنایت پلید آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی را محکوم و با راهپیمایی باشکوه، از استکبار جهانی ابراز انزجار کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها