رییس هیات ووشو فارس: پنج هزار ووشو کار در این استان فعالیت دارند

شیراز-ایرنا- رییس هیات ووشو فارس گفت: هم اینک پنج هزار ووشو کار در ۲۷ شهرستان این استان فعالیت دارند و افتخارهای خوبی هم در داخل و خارج از کشور کسب کرده‌اند.

به گزارش ایرنا محمد همایون پور، سه‌شنبه در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس افزود: فارس در این رشته، پنج ملی پوش دارد که در سال ۹۷، مقام نخست تیمی کشور را کسب کردند، سال ۹۸ در بخش ساندا (مبارزه) نایب قهرمان المیپاد کشور شدند و در همین سال نیز مقام سومی تیمی را کسب کردند.

وی اضافه کرد: تیم جوانان رنگ فیروزه شیراز هم در سال ۹۸ در رقابت‌های دسته یک کشور بر سکوی قهرمانی ایستاد.

همایون پور ادامه داد: به زودی با همکاری سپاه پاسداران و اداره کل ورزش و جوانان فارس، خانه ووشو در شهرستان‌های لامرد، فراشبند، مهُر و کازرون به بهره‌برداری می‌رسد.

در پایان این دیدار از ۲۲ ووشکار استان فارس که در رقابت‌های جهانی و آسیایی در سال‌های ۹۷ و ۹۸ موفق به کسب مدال شده بودند، تقدیر شد.

ووشو، که به معنای هنر جنگیدن و مهارت است، یکی از ورزش‌های رزمی است که در ۲ بخش ساندا (مبارزه ) و تالو (نمایش فُرم )با لباس مخصوص و کلاه‌های ایمنی برگزار می‌شود.

در بخش رقابت‌های سنتی این رشته، رزمی‌کاران شرکت کننده به انجام حرکات رکوردی مانند شکستن اجسام سخت می‌پردازند. این رشته که حدود ۲ هزار سال قدمت دارد برای نخستین بار توسط چینی‌ها ابداع شد و آنها از این هنر بیشتر در جنگ‌های تن به تن استفاده می‌کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها