اجرای طرح ضربتی جلوگیری از ترک تحصیل در خراسان رضوی آغاز شد

مشهد- ایرنا- معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: اجرای طرح ضربتی جلوگیری از ترک تحصیل دانش‌آموزان از پنجم تا پانزدهم دی ماه جاری در این استان آغاز شده است.

رضا صابری‌تولایی روز سه‌شنبه در نشست ویدیوکنفرانس با مدیران مدارس خراسان رضوی افزود: آمار دانش آموزان بازمانده از تحصیل با توجه شرایط کرونایی در این استان افزایش یافته لذا آموزش و پرورش اقدام به اجرای این طرح ضربتی به منظور جلوگیری از ترک تحصیل نمود. 

وی ادامه داد: دانش‌آموزانی که ادامه تحصیل نداده‌اند در چاچوب اجرای این طرح شناسایی می‌شوند تا پیگیری و اقدام لازم با فوریت برای تداوم آموزش آنها صورت گیرد. 

معاون اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان رضوی همچنین بر استمرار کلاسها و برنامه آموزش رسمی به شیوه غیرحضوری تاکید و بیان کرد: مدارس باید همچنان آموزشهای مجازی را بر اساس شیوه‌نامه ابلاغی ارائه نموده و با رعایت استانداردهای لازم بر کیفیت آموزش بیافزایند و همچنین از خستگی احتمالی دانش‌آموزان و فرسودگی معلمان پیشگیری کنند. 

وی گفت: مدیران مدارس همچنین الگوی جریان آموزشی مدرسه تحت مدیریت خود را با توجه به شرایط موجود انتخاب و ثبت نمایند. الگوی کنونی جریان آموزشی همه مدارس خراسان رضوی غیرحضوری است لذا مدیران مدارس باید به محض تغییر شرایط نسبت به ‌روزآمدی این الگو اقدام کنند. 

صابری‌تولایی افزود: شرایط برای برگزاری حضوری ارزشیابی دانش‌آموزان فعلا فراهم نیست بنابراین این بخش از فرآیند آموزش نیز به شیوه غیرحضوری اجرا می‌شود. 

وی گفت: آزمونهای برخط (آنلاین)، ارزشیابی تکوینی، میزان مشارکت، شناخت معلم، پرسشهای شفاهی، آزمونهای عملکردی و همه فعالیتهای آموزشی دانش‌آموزان می‌تواند مبنای نمرات نوبت اول برنامه سال تحصیلی آنها قرار گیرد.

استان شش میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها