استاندار خواستار توسعه تجارت الکترونیکی در مازندران شد

ساری - ایرنا - استاندار مازندران گفت : احیاء و توسعه صنایع دستی با اتکا به کارخانه نوآوری و فضای آی تی و همچنین توسعه فروش محصولات در استان به عنوان یک برنامه ویژه باید در دستور کار قرار گیرد. ‎

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد حسین زادگان در نشست هم اندیشی با اعضای هیات مدیره سازمان نظام رایانه ای استان با عنوان اینکه شفافیت و اقناع سازی برای فروش محصولات بعنوان یک اصل می بایست اعمال گردد، افزود : کارخانه نوآوری استان در راستای توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و ظرفیت های استان در آستانه آغاز به کار می باشد .

وی ادامه داد:  با استفاده بهینه از فناوری اطلاعات و ارتباطات می توان به توسعه اقتصادی استان بویژه فروش و بهره وری محصولات کشاورزی و مرکبات را عملیاتی نمود و احصاء و افزایش داد.

نماینده عالی دولت در مازندران گفت : مطالبه گری در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات باید به عنوان یک اصل مورد نظر قرار گیرد تا مردم با آن حوزه بیشتر آشنا شوند تا به نوعی شاهد افزایش اشتغال در استان باشیم .

وی افزود : دسترسی مناسب به اینترنت و فیبر نوری از بسترهای مهم استان جهت رونق اقتصادی استان می باشد تا به نوعی با نگاه ملی و استانی به ظرفیت های مازندران شاهد توسعه همه جانبه باشیم.

رئیس سازمان نظام رایانه ای مازندران هم در این نشست با عنوان اینکه اعضای هیئت مدیره همگی از نیروهای  متخصص اعضای هیات علمی هستند که ظرفیت مناسبی برای توسعه استان محسوب می شود، گفت: سازمان نظام رایانه ای آماده هرگونه همکاری می باشد تا شاهد احصا و عملیاتی شدن بیش از پیش ظرفیت های حوزه آی تی در استان باشیم.

مازندران از جمله استان هایی است که در طرح مطالعاتی مزیت شناسی رسته های شغلی در گروه مناطق دارای مزیت آی تی و آی سی تی قرار گرفت.

کار و رفاه اجتماعی گفت که مطالعات شناسایی مزیتی رسته های شغلی استان های کشور تا پایان سال جاری به اتمام می رسد .

مطالعات و شناسایی مزیت کامل رسته های شغلی استان های کشور برای توسعه خدمات آموزش عالی و مهارت های فنی و حرفه ای از سال ۹۳ آغاز شد. 

بر اساس گزارش های رسمی کشوری ، مازندران رتبه پنجم فروش محصولات دیجیتالی کشور را دارد. تحصیل جوانان مازندرانی در رشته های دانشگاهی آی تی و آی سی تی باعث شده تا فارغ التحصیلان این رشته ها به سمت تولید محصولات دیجیتالی از جمله اپلیکیشن بازی های یارانه ای ، نرم افزار برنامه های کامپیوتری ، کتاب های الکترونیکی و طراحی وب سایت ها ورود پیدا کنند و این بازار در استان رونق بگیرد و سهمی در بازار فروش محصولات دیجیتالی را آن خود کند .
براساس آمار منابع رسمی ، بیش از ۱۵ درصد دانشجویان دانشگاه های مازندران در رشته های مربوط به آی سی تی مشغول به تحصیل هستند و سالانه هفت هزار و ۵۰۰ نفر در این رشته ها فارغ التحصیل می شوند .
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها