اصفهانیان:داوران را اضافه کردیم تا حق تیمی تضییع نشود/ تابع قانون هستم

تهران- ایرنا- عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال و سرپرست کمیته داوران، گفت: برای اینکه اشتباهات داوری کاهش یافته و حق تیم‌ها ضایع نشود، داوران پشت دروازه را اضافه کردیم.

به گزارش ایرنا، «فریدون اصفهانیان» پس از دیدار سایپا و صنعت نفت آبادان که در ورزشگاه پاس تهران برگزار شد، اظهار داشت: وقتی شرایط کرونا بهتر از هفته‌های گذشته شد و اینکه حقی از تیم‌ها ضایع نشود تصمیم به افزایش داوران گرفتیم. در حال حاضر، نمی‌توانیم از سیستم کمک داور ویدئویی استفاده کنیم به همین دلیل داوران پشت دروازه را اضافه کردیم تا اشتباهات کاهش یابد.

اصفهانیان در خصوص شائبه‌هایی که از انتخاب داوران از استان‌های مختلف به وجود آمده است، توضیح داد: داوران شایسته استان‌های مختلف گزینش می‌شوند و این موضوع که می‌گویند به خاطر انتخابات فدراسیون داوران را انتخاب می‌کنیم، درست نیست.

وی در مورد برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال در تاریخ ۱۰ اسفندماه، گفت: این مساله با توجه به زمانبندی فیفا پیش می‌رود و همه تلاش می‌کنند تا انتخابات سالمی داشته باشیم.

اصفهانیان در مورد حضورش در انتخابات فدراسیون، اظهار داشت:باید ببینیم فضا برای شرکت در انتخابات چگونه خواهد بود و سپس تصمیم خواهم گرفت.

اصفهانیان در خصوص اینکه نامش در بین افرادی است که قرارداد «مارک ویلموتس» را امضا کرده است، گفت: آن قرارداد توسط رییس فدراسیون بسته شد و ما هم تفویض اختیار کرده بودیم که ایشان با سرمربی تیم ملی قرارداد را ببندند. بعد از چند روز به خاطر اینکه آن قرارداد را دیده بودیم، آنرا امضا کردیم.

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال در واکنش به این موضوع که افرادی که قرارداد ویلموتس را امضا کرده‌اند نمی‌توانند در انتخابات فدراسیون شرکت کنند، تصریح کرد: نمی‌دانم این مسائل را چه کسی گفته است، ولی ما تابع قانون هستیم.

وی در پاسخ به این سؤال که خبری مطرح شده مبنی بر اینکه شرکت شستا ساختمان فدراسیون فوتبال را می‌خواهد به مزایده بگذارد، گفت: خیلی خبرها منتشر می‌شود و افراد هر چیزی را که می‌توانند از خودشان می‌گویند. یک مرجعی وجود دارد و کسانی که پیگیر هستند، باید پاسخگو باشند.

دیدار تیم های فوتبال سایپا و صنعت نفت آبادان در چارچوب هفته نهم لیگ برتر فوتبال با نتیجه یک بر یک به پایان رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

سرخط اخبار ورزش