استاندار قم: مشکلات تولیدکنندگان پیگیری شود

قم ـ ایرنا ـ استاندار قم گفت: مسئولان باید به عنوان شریک کاری تولیدکنندگان؛ مشکلات ایشان را پیگیری کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست روز سه شنبه در سی و هفتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان قم که در منطقه اقتصادی سلفچگان قم، به منظور لزوم ارتقای بیش از پیش این منطقه برگزار شد، افزود: در مورد مسائلی که قابل پیگیری در سطح ملی باشند، نیز به طور قطع از هر گونه اقدامی مضایقه نخواهد شد.

وی همچنین، بحث اتصال راه آهن سراسری به منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان را نیز امری ضروری تلقی و خاطرنشان کرد: تحقق این طرح از دستگاه های ملی پیگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه مسئولان باید به سراغ واحدهای تولیدی بروند و با مسایل ایشان از نزدیک آشنا شوند، افزود: لازمه تحقق این امر، یک صورت‌برداری درست از مشخصات واحدهای تولیدی و مشکلات آنان است.  

سرمست، با تاکید بر جذب سرمایه گذاران و رونق اشتغال در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان گفت: کلنگ زنی مجمتع صنعتی ۴۱ هکتاری گروه صنعتی سپهر فدک آریا با توجه به ظرفیت بالای این واحد در اشتغال و تولید محصولات نشانگر تسهیل شرایط ورود سرمایه گذاران و حمایت مدیریت استان از تولیدکنندگان و صنعتگران است.

وی، با اشاره به سیاست مدیریت استان بر تسریع در بازگرداندن واحد های صنعتی راکد گفت: دستورات لازم برای رفع مشکلات و موانع واحد تولیدی راکد شده سامان موتور در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان صادر شد.

استاندار قم گفت: از سرمایه گذاران موفق که دارای سابقه فعالیت اقتصادی هستند، استقبال می کنیم و مجوزهای مورد نیاز برای فعالیت ایشان باید در اسرع وقت صادر شود.

وی با تاکید بر تدوین برنامه ای در راستای ساماندهی و استفاده حداکثری از ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان گفت: باید مدیران این شهرک فعال تر از گذشته در مسیر رونق تولید گام بردارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به راه اندازی کلینیک مشاوره ای تولید در شهرک صنعتی شکوهیه، ‌ارتباط علم و صنعت را از رویکردهای اولویت دار مدیریت استان دانست و گفت: در این کلینیک نیازمند افرادی هستیم که هم دانش و هم تجربه عملیاتی در زمینه تولید داشته باشند.

سرمست با اشاره به بهره برداری از یک واحد سلامت محور در روز جاری گفت:‌ پشتیبانی از واحدهایی که در زمینه سلامت مردم و حمایت از نظام سلامت گام برداشتند، باید در دستور کار باشد.

بر اساس این گزارش؛ افتتاح ۲ شرکت آذرخش استیل پارسیان (تولیدکننده ظروف فلزی آشپزخانه)، واحد نوایی (تولید کننده ماسک یک بار مصرف) و بازدید از واحد صنعتی سامان موتور (تولیدکننده قطعات برقی خودرو) و همچنین کلنگ زنی مجتمع صنعتی ۴۱ هکتاری گروه صنعتی سپهر فدک آسیا از برنامه های امروز استاندار قم در سفر به منطقه اقتصادی سلفچگان بود.

منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در حدود ۵۰ کیلومتری شهر قم در زمینی به مساحت ۲ هزار هکتار در سال ۱۳۷۶ به تصویب هیات وزیران وقت رسید؛ این منطقه به‌ عنوان مهم‌ترین و نزدیک‌ترین منطقه ویژه اقتصادی به مرکز سیاسی ـ اقتصادی کشور، واقع در مسیر جاده ابریشم، راه‌آهن سراسری و بزرگراه‌های اصلی شمال ـ جنوب و شرق ـ غرب ایران است و برای برقراری ارتباط با اروپا، کشورهای آسیای میانه و خلیج ‌فارس به ‌منظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز دارد و قادر است، نقش تعیین‌کننده‌ای در اقتصاد کلان منطقه و کشور ایفا کند.

حجم سرمایه‌گذاری انجام‌ شده برای واحدهای صنعتی استان قم فراتر از ۵۱ هزار میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حدود ۲ هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی و تولیدی استان برای بیش از ۵۷ هزار تَن فرصت اشتغال ایجاد شده است.

استان قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه (ع) -قنوات- و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T.) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طَغَرود است ‌که هر کدام از آنان موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه‌گذاری،‌ تولید و اشتغال دارند.

بخش سلفچگان ۱۵هزار تَن جمعیت دارد، این بخش به واسطه قرار گرفتن در شاهراه ارتباطی ۱۷ استان کشور، وجود منطقه ویژه اقتصادی و شهرک صنعتی سلفچگان و تردد ماهانه ۲ میلیون خودرو از اهمیت راهبردی بالایی برخوردار است؛ شهر سلفچگان در حدود ۴۵ کیلومتری جنوب غربی شهر قم قرار دارد و یکی از بخش‌های پنج‌گانه استان قم است که دارای یک نقطه شهری و ۴۰ روستاست.

استان قم دارای یک شهرستان به همین نام و پنج بخش مرکزی، جعفرآباد، سلفچگان، کهک و خلجستان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha