سردار سلیمانی، ارزش‌های دفاع مقدس را در عرصه خدمت عینیت بخشید

لارستان-ایرنا- معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان گفت: سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی تمام ارزش‌ها و خوبی ها ، جوانمردی‌ها و ایثارگری‌های دوران پُر شکوه هشت سال دفاع مقدس را در عرصه خدمت و مقاومت، عینیت بخشید.

به گزارش ایرنا جلیل حسنی، عصر سه‌شنبه در آیین بهره برداری از پروژه‌های عمرانی و مشارکتی سپاه و خیران در لارستان اظهار داشت: شهید سلیمانی نه تنها افتخار نظام بلکه همه ملت‌های آزاده منطقه و جهاناست و همچون برگ زرینی در تاریخ پُر شکوه انقلاب اسلامی می‌درخشد.

وی بیان کرد: شهید سلیمانی، تبلور عینی از یک مجاهد نستوه در مکتب اما حسین (ع)، نهضت امام (ره) و انقلاب اسلامی است.

حسنی، با اشاره به ویژگی های بارز و شخصیت چند وجهی شهید سلیمانی افزود: تمام ارزش‌ها، خوبی‌ها و خصلت‌های ناب رزمندگان دوران دفاع مقدس یک جا در وجود پُر برکت سردار سلیمانی تبلور یافته بود.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه ابومهدی المهندس، معاون سازمان الحشد الشعبی عراق و تعدادی از همرزمانشان بامداد جمعه (سیزدهم دی ماه ۱۳۹۸) در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی به دستور دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا و با شلیک پهپادهای ارتش این کشور به شهادت رسیدند.

حماسه ۹ دی متعلق به آحاد ملت و همه جریان‌های سیاسی بود

فرماندار ویژه لارستان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حماسه نهم دی سال ۱۳۸۸متعلق به آحاد مختلف مردم و همه جریان های سیاسی در کشور است و روزی سرنوشت ساز در تاریخ پُر افتخار جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.

وی بیان داشت: ۹ دی روزی بود که ولایتمداری امت در آن عینیت یافت و روزی وحدت بخش و انسجام آفرین برای همه ملت و گروه‌های مختلف سیاسی بود.

حسنی، همچنین حماسه با شکوه و غرور آفرین نهم دی را روز خاتمه دادن به اختلافات خانوادگی و درون گروهی در ایران اسلامی و بر پایه و محوریت ولایتمداری امت توصیف کرد.

شهید سلیمانی ، انقلاب را به بهترین وجه ممکن صادر کرد

امام جمعه شهر لار نیز در این آیین گفت: شهید سلیمانی با منش و سیره انقلابی و جهادی و همچنین نقش راهبری و کاریزماتیک خود، انقلاب و ارزش‌های اسلامی نهضت امام خمینی (ره) را به بهترین وجه ممکن به جهان صادر کرد.

حجت‌الاسلام موسوی خرم افزود: سپهد حاج قاسم سلیمانی، هم محور مقاومت در منطقه و همچنین شخصیتی وحدت بخش در میان امت اسلام برای تحقق جامعه آرمانی و خالی از هرگونه ظلم، جور و فساد بود.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود به حماسه ۹ دی و روز بصیرت ملت اشاره و بیان کرد: نهم دی ماه سال ۱۳۸۸ روزی بود که تمام توطئه‌ها، ترفندها و نقشه‌های شوم دشمنان آشکار شد.

موسوی خرم اظهار داشت: در نهم دی ماه ۹۸ تمام نقشه‌های دشمنان که با برنامه‌ریزی و فتنه‌انگیزی پیچیده بین‌المللی به دنبال ضربه زدن به آرمان‌ها و ارزش‌های این نقلاب بود با بصیرت و هنرنمایی ملت آگاه ایران اسلامی نقش بر آب شد.

امام جمعه لار همچنین به نقش آفرینی سپاه به عنوان یکی از نهادهای مولد انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف پرداخت و گفت: در طول تاریخ پُر افتخار سپاه، این نهاد همواره سیر تکاملی عزت، عظمت و اقتدار خود را به خوبی طی کرده است.

موسوی خرم، به گام دوم انقلاب و رهنمودها و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب نیز اشاره کرد و گفت: یکی از اصول و راهبردهای اساسی و لازمه تحقق این آرمان بزرگ و رسیدن به افق تمدن اسلامی این است که باید با یک برنامه منسجم و بر اساس نیازسنجی درست به دنبال کادر سازی و هویت سازی در بخش‌های مختلف باشیم.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله ۳۷۸ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها