۹ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۹
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 84166424
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کرونای انگلیسی به پاکستان رسید

اسلام‌آباد - ایرنا - پاکستان شناسایی گونه جدید و جهش یافته کرونای انگلیسی در این کشور را تایید و اعلام کرد: چند شهروند بازگشتی از انگلیس به کرونای جدید مبتلا هستند.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، دولت ایالتی سِند در جنوب این کشور روز سه‌شنبه انتقال نوع انگلیسی کرونا به شهر کراچی مرکز این ایالت را تایید کرد.

۱۲ تبعه پاکستانی بازگشتی از انگلستان در شهر کراچی شناسایی و براساس آزمایش‌ها، ۶ نفر به کرونا مبتلا هستند که گونه جهش یافته کرونا در ۳ نفر از آنان مشاهده شده است.

اداره بهداشت ایالت سِند پاکستان با انتقال افراد مبتلا به نوع انگلیسی کرونا به مراکز اختصاصی نگهداری، درصدد شناسایی و آزمایش تمام افرادی است که با ۳ نفر از اتباع بازگشتی خود از انگلیس در ارتباط بودند.

دولت پاکستان در واکنش به تشدید شیوع کرونا در عربستان و همزمان اشاعه گونه‌های جدید این ویروس در انگلستان، تمامی پروازهای کشوری و شرکت‌های خصوصی خود به مقصد این کشورها را متوقف و ورود مسافران را نیز از شهرهای انگلیس ممنوع کرد.

از زمان شیوع کرونا در پاکستان (یعنی از هفتم اسفندماه ۹۸) تا کنون ۹ هزار و ۹۹۲ نفر از بیماران کرونایی جان سپردند. در مجموع ۴۷۵ هزار و ۴۹۴ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار جهان