چرای غیر قانونی دام در پاسارگاد، دامدار متخلف را روانه زندان کرد

شیراز-ایرنا-رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد گفت: دامدار متخلفی که به صورت غیر قانونی و بدون مجوز وارد محدوده مراتع این شهرستان شده بود و اقدام به چرای دام می‌کرد، دستگیر شد.

به گزارش دریافتی سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگا، حسن خسروانیان افزود: با توجه به سوابق قبلی در مورد ورود دامداران غریبه و غیربومی از سایر استان‌ها، برنامه پیشگیری و اخراج دامداران در دستور کار این اداره قرار گرفت.
وی ادامه داد: به دنبال اخطار قانونی به دامداران غریبه و غیربومی در خصوص عدم ورود به مراتع ییلاقی حوزه شهرستان پاسارگاد که در سال ۹۹ اطلاع رسانی جامعی در این مورد صورت گرفت، یک نفر دامدار که وارد محدوده مراتع این شهرستان شده بود، پس از تشکیل پرونده تخلف برای او، به مرجع قضایی تحویل داده شد.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد گفت: از آنجایی که فرد متخلف در مراتع بلاغی حوزه شهرستان اطراق کرده بود و در مراجع قضایی و پاسگاه انتظامی بخش پاسارگاد حاضر نشد، ماموران یگان حفاظت این اداره در معیت نیروی انتظامی، به منطقه اعزام و برابر دستور مقام قضایی شهرستان ، فرد متخلف را دستگیر کردند و تحویل مرجع قضایی دادند.
خسروانیان، از دامداران، گردشگران و طبیعت دوستان شهرستان پاسارگاد خواست هرگونه حضور احتمالی دامدار غیربومی و تخلفات عرصه‌های منابع طبیعی را به شماره تلفن ۱۵۰۴ امداد جنگل گزارش دهند.
شهرستان پاسارگاد به مرکزیت سعادت شهر در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها