مسوولان کردستان سالگرد حماسه ۹ دی را گرامی داشتند

سنندج - ایرنا - مسوولان استان کردستان از جمله فرمانده سپاه بیت‌المقدس و فرمانده انتظامی استان، سالروز حماسه نهم دی را گرامی داشته و به این مناسبت بیانیه صادر کردند.

به گزارش ایرنا، فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان روز سه‌شنبه با صدور بیانیه‌ای به مناسبت ۹ دی، از این حماسه به فرصتی برای اتحاد و انسجام بیشتر ملت نام برد.

در بیانیه سردار سیدصادق حسینی آمده است:

"و مکروا و مکر الله والله خیرالماکرین

نهم دی ماه سال ۸۸ نقطه سرنوشت ساز تقابل همه جانبه جبهه استکبار و معاندین نظام، با اسلام، انقلاب و ولایت بود. نظام سلطه و صهیونیسم بین المللی برای دست یابی به هدف شوم فروپاشی جمهوری اسلامی تمامی ذخایر راهبردی خود را به میدان آورد که توطئه و مکر آنان تبدیل به فرصتی بی بدیل برای اتحاد و انسجام بیشتر ملت بصیر ایران شد.

هر چه  توطئه فتنه انگیزان بیشتر شد شور و حماسه ی ملّت نیز افزون گشت تا بدان جا که در نهم دی ماه ۱۳۸۸ آن حضور شگفت انگیز تاریخی رقم خورد. آری نهم دی، یوم اللهی شد در اوج دین داری ناب، در سرچشمه ولایت پذیری حقیقی و در قلّه بصیرت سیاسی این امت وفادار تا هیچ بد خواه کژاندیش فتنه‌گری جرأت و جسارت نگاه چپ به این سرزمین شهید پرور را نداشته باشد.

حماسه نهم دی ماه ۸۸ و حضور پرشور و حماسی مردم انقلابی، قهرمان و همیشه در صحنه ایران اسلامی در راهپیمایی عظیم آن روز، اوج بصیرت و آگاهی مردم ولایتمدار کشور در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) محسوب می‌شود.

نهم دی ماه بدون شک یکی از بزرگترین، تأثیرگذارترین و ماندگارترین حرکت‌های بعد از انقلاب اسلامی است که در آن ملت ایران با هوشیاری کامل انزجار خود را از دشمنان داخلی و خارجی و همچنین عوامل فتنه به نمایش گذاشتند.

اکنون با گذشت  ۱۱ سال از فتنه آمریکایی ــ صهیونیستی، نظام جمهوری اسلامی ایران در پرتو رهبری حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب  و وحدت و بصیرت انقلابی مردم دارای ثبات و آرامش بی‌نظیر در داخل و عزت و اقتدار در منطقه و جهان اسلام  است.

ما بسیجیان و سپاهیان استان کردستان ضمن گرامیداشت این حرکت ارزشمند و انقلابی ملت بزرگ ایران، اعلام می‌کنیم همچون گذشته سرباز ولایت، مدافع انقلاب و خدمتگزار مردم کردستان و ادامه دهنده راه شهیدان عزیزی همچون حاج قاسم سلیمانی و شهید فخری زاده و دیگر شهدای راه حق و فضیلت هستیم و در مسیر تدابیر راهبردی مقام عظمای ولایت حرکت خواهیم کرد."

یوم الله نهم دی ماه نقطه عطفی در تاریخ انقلاب

فرمانده انتظامی استان کردستان نیز به مناسبت حماسه نهم دی گفت: یوم الله نهم دیماه نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است که مردم با بصیرت چشم فتنه را کور کردند.

سردار علی آزادی اضافه کرد: تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی مملو از نقاط عطفی است که در اذهان ملت شریف و ولایت مدار ایران اسلامی نقش بسته است.

وی افزود: نظام سلطه از همه ابزارهای خود برای مقابله با ملت بزرگ ایران استفاده کرده، اما همواره شکست خورده است و به همین جهت فتنه ۸۸ به عنوان نقطه عطف تلاش آمریکاییان و دشمنان انقلاب اسلامی بود.

فرمانده انتظامی کردستان یادآور شد: حماسه تاریخی نهم دی نشان داد جامعه ایران یک جامعه مذهبی، انقلابی، معتقد به خط امام خمینی(ره)، وفادار به ولایت فقیه و دارای سلایق و علایق مختلف است. اما در اصول و محکمات خود که همان اسلام، انقلاب، ولایت فقیه، شعارهای استکبارستیزانه و صهیونیسم ستیزانه است یک صدا و مستحکم و استوار ایستاده است.

سردار آزادی اظهار داشت: آنچه در حماسه ماندگار نهم دی رخ داد در واقع برخاسته از حرکتی ایمانی و با انگیزه کاملاً خدایی بود که به هیچ‌وجه با اراده انسانی انجام شدنی نبود.

وی افزود: بصیرت و دشمن شناسی لازمه خلق چنین حماسه عظیمی بود و ملت بزرگ ایران اسلامی با دارا بودن این دو مولفه، نهم دی را در تاریخ ثبت کردند.

۹ دی میثاق ملت با ولایت

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان نیز در بیانیه‌ای به مناسبت گرامیداشت حماسه نهم دی، آن را روز بصیرت و میثاق ملت با ولایت خواند.

در این بیانیه آمده است: "انقلاب اسلامی ایران به عنوان مردمی ترین انقلاب دنیا در طول سالیان گذشته همواره در معرض تهدید و اقدامات جنایتکارانه دشمنان و سلطه گران جهانی بوده است که هر بار با اتکا به پشتوانه عظیم فرهنگی و ایدئولوژیکی خود و در سایه رهبری هوشمندانه و حمایت بی دریغ مردم توانسته خود را در مقابل تمامی تحرکات بی رحمانه دشمن حفظ کند.

یوم الله ۹دی پایان یک جریان و برنامه ریزی طولانی مدت دشمنان با همکاری عناصر دست نشانده داخلی بود که قصد ضربه زدن و نابودی انقلاب مردمی اسلامی را داشتند که پس از مدت ها نقض قانون و ایجاد ناامنی در کشور با حضور به موقع و لحظه شناسی ملت بزرگ ایران اسلامی بار دیگر نقشه های شوم آنان نقش بر آب شد.

بدون شک ایام دهه بصیرت امسال با توجه به اتفاقات و جنایت های یک سال اخیر نظام سلطه از اهمیت ویژه تری برخوردار شده است. همزمانی این ایام با اولین سالگرد شهادت سردار رشید سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی و همچنین اربعین دانشمند شهید فخری زاده و همچنین تقارن آن با ایام فاطمیه بر اهمیت این ایام نسبت به سالیان گذشته افزوده است.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به عنوان متولی قانونی برنامه ریزی و بزرگداشت ایام الله، با نقش آفرینی محوری آحاد مردم شریف و متدین اسلامی، با استعانت از خداوند قادر متعال، ایام نهم تا نوزدهم دی ماه را به عنوان ایام الله دهه بصیرت و میثاق با ولایت اعلام کرد که در راستای تحقق هدف یادآوری، بزرگداشت، تبیین و درس آموزی از این وقایع استثنایی و مصداق عینی یوم الله مبادرت به تعیین شعار محوری آن هم با در نظر گرفتن تقارن این ایام الله با ایام شهادت جانسوز صدیقه طاهره، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها (فاطمیه اول) با عنوان 'بصیرت فاطمی، ولایتمداری، مقاومت علوی' شد."

پس از هتک حرمت عده‌ای از فتنه‌گران در تاسوعا و عاشورای سال ۱۳۸۸ به برخی شعائر دینی، مردم ایران اسلامی در سراسر کشور با برگزاری راهپیمایی های باشکوه در نهم دی ماه این حرکت را محکوم کردند و در حقیقت راهپیمایی ۹ دی پایانی بر فتنه ۸۸ که پس از انتخابات ریاست جمهوری ایجاد شده بود گردید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha