دانشگاه‌های یادگار امام (ره) و کلن آلمان دانشجو جذب می‌کنند

شهرری - ایرنا - رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری گفت: این واحد دانشگاهی به صورت مشترک با دانشگاه فنی کلن آلمان در رشته کاردان فنی مکانیک پیش ثبت نام و دانشجو جذب می‌کند.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) شهرری، سعید قاضی مغربی اظهار داشت: متقاضیان در صورت پذیرش در دوره مذکور و پس از فراغت از تحصیل در رشته تکنسین مکانیک صنعتی، ۲ مدرک مستقل از ۲ دانشگاه ایرانی و آلمانی دریافت خواهند کرد.

وی ادامه داد: این دوره در سه مدل “تحصیل تنها در ایران”، “تحصیل بخشی در ایران و بخشی در آلمان” و “تحصیل تنها در آلمان” اجرا خواهد شد که با توجه به شرایط کنونی ۲ مدل اول در دسترس است.

قاضی مغربی در خصوص نحوه پیش ثبت نام در این دوره خاطرنشان کرد: متقاضیان با مراجعه به وب سایت دانشگاه  فرم آنلاین به آدرس  http://iausr.ac.ir/fa/form/۲۷۰ را تکمیل نمایند و در صورت تایید و پذیرش جهت مصاحبه و انجام مراحل اداری با آنان تماس گرفته خواهد شد.

این مسئول پیرامون زبان تحصیل در این دوره، افزود: زبان تحصیل برای مدل ایرانی فارسی ولی برای مدل های تحصیل در آلمان نیاز است که متقاضی زبان آلمانی را حداقل در سطح B۲ فرا بگیرد.

قاضی مغربی با اشاره به اینکه ویزا برای دانشجوی پذیرفته شده با دعوتنامه دانشگاه آلمانی صادر خواهد شد و هزینه بلیط نیز بر عهده دانشجو است، اضافه کرد: هزینه های آلمان بر عهده شرکت حمایت کننده دانشجو خواهد بود.

این مسئول ادامه داد: هزینه های تحصیل در ایران توسط دانشجو یا شرکت حمایت کننده تامین می شود که این شرکت ممکن است ایرانی یا نمایندگی شرکت آلمانی در ایران باشد.

قاضی مغربی با بیان اینکه در این دوره از تحصیل هر دانشجو توسط شرکت یا کارخانه ای حمایت می شود، اظهار داشت:  برای مدل تحصیل در ایران و فقط آلمانی دانشجو ۲ روز در هفته در دانشگاه است و چهار روز در شرکت یا کارخانه، در مدل ایرانی و آلمانی دانشجو ۶ ماه آخر تحصیل تمام وقت در شرکت آلمانی خواهد بود.

رییس واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری با اشاره به این مطلب که مطابق قرارداد در هر سه مدل تحصیل "فقط در ایران"، "تحصیل فقط در آلمان" و "تحصیل بخشی در ایران و بخشی در آلمان" تصریح کرد: دانشجو پس از فراغت از تحصیل ۲ مدرک یکی مدرک کاردانی فنی مکانیک از واحد یادگار امام خمینی ره شهرری و و یک مدرک تکنسین مکانیک صنعتی Industriemechaniker از دانشگاه صنعتی کلن اخذ خواهد کرد، دانشگاه ایرانی مدرک سومی به صورت مدرک مهارتی نیز برای فارغ التحصیلان صادر می کند که این مدارک قابل ترجمه هم هستند.

قاضی مغربی با تاکید بر اینکه که فقط می توانیم دانشجویانی را جذب نماییم که مورد نیاز صنایع باشند، گفت: برای این منظور پیرو تفاهم نامه و قرارداد های که با صنایع داخلی منعقد شده نیازهای هزاران شرکت داخلی فعال در ایران و کشورهای همسایه در حال پیگیری است.

وی با اشاره به اینکه که قرار بر صدور مدرک توسط دانشگاه صنعتی کلن  است، گفت:  طبیعتا دانشگاه مذکور در تمامی مراحل تحصیل دانشجو از پذیرش تا جذب نظارت دارند و پذیرش دانشجو هم شامل آزمون های کتبی و شفاهی و مصاحبه برای اخلاق و مهارت دانشجو خواهد بود.

قاضی مغربی یادآور شد: این فعالیت مشترک حاصل تلاش و پیگیری های نزدیک به سه سال است که طی ده ها جلسه داخلی و خارجی توسط مسئولان، اعضای هیات علمی و پرسنل محترم دانشگاه آزاد اسلامی و صاحبان صنایع داخلی و خارجی به ثمر نشسته است.

دانشگاه آزاد یادگار امام خمینی(ره) شهرری در ابتدای اتوبان تهران - قم، روبروی حرم مطهر امام خمینی (ره) واقع شده است و دارای ۲۰ هزار دانشجو در ۳۴۵ گرایش در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در هفت دانشکده مصوب است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =