حریم خانه تاریخی آیت الله بروجردی آزادسازی می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: حریم خانه تاریخی آیت الله بروجردی با یک میلیارد تومان اعتبار آزادسازی می شود.

سید امین قاسمی روز سه شنبه به رسانه ها اعلام کرد: در نشست مشترک با معاون میراث‌ فرهنگی و مدیرکل دفتر امور پایگاه‌ها مقرر شد، مبلغ یک میلیارد تومان اعتبار از سوی وزارت برای آزادسازی حریم و مسیر دسترسی به خانه تاریخی آیت‌الله بروجردی اختصاص یافته و مابقی کار توسط شهرداری بروجرد پیگیری و تکمیل شود.

وی با اشاره به ثبت ۲۴ خانه تاریخی بروجرد در فهرست آثار ملی کشور بیان کرد: خانه‌های تاریخی بروجرد به ‌عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری استان نقش بسزایی در رشد صنعت توریسم خواهند داشت.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان ادامه داد: تعدادی از خانه‌های تاریخی بروجرد نیز در دست مرمت و بازسازی است که می‌توان به ‌منظور توسعه گردشگری از آن‌ها استفاده کرد.

وی در خصوص بافت تاریخی مساجد، بازار سنتی و خیابان‌های منتهی به این بافت نیز یادآور شد: بهسازی مسیر دسترسی نیز در دست اقدام است که قطعا با پیگیری مستمر و هماهنگی بین‌بخشی می‌توان به نتیجه مطلوب رسید.

بیش از ۲۰۰ خانه تاریخی در بافت های تاریخی لرستان وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها