۲ ویلای چند ۱۰ میلیارد تومانی در اراضی ملی شمیرانات تخریب شد

تهران- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شمیرانات اعلام کرد: ۲ ویلای چند ۱۰ میلیارد تومانی که به صورت غیرمجاز در زمین‌های ملی لواسانات و رودبار قصران احداث شده بود، طی دو روز اخیر تخریب شد.

حسن شکری روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: در راستای اجرای احکام صادره از سوی مراجع قضائی لواسانات و رودبار قصران با حضور عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان تخریب مذکور انجام و وضعیت این اراضی تصرفی به وضع سابق بازگردانده شد.

به گفته وی، مساحت این دو ویلا جمعاً یکهزار و ۱۰۰ مترمربع می‌رسید و در اراضی ملی پلاک اوشان و پلاک هنزک شهرستان قرار داشتند.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه حفاظت از اراضی ملی در اولویت کاری مجموعه منابع طبیعی قرار دارد، خاطر نشان کرد: برخورد با متخلفان و متصرفان به عرصه‌های منابع طبیعی به طور جد تداوم خواهد داشت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شمیرانات با اشاره به اقدامات پیشگیرانه حفاظتی از عرصه های ملی اظهار داشت: عرصه‌های ملی شمیرانات زیر ذره‌بین نیروهای حفاظتی قرار داشته و با رصد و پایش مستمر عرصه های منابع طبیعی با هرگونه سوء استفاده‌های احتمالی توسط افراد سودجو برخورد قانونی می شود.

شکری تصریح کرد: عزم و اراده جدی در بین دستگاه قضائی و منابع طبیعی مبنی بر جلوگیری از تخلف و تصرف به اراضی ملی وجود دارد و بدون هیچ گونه اغماضی با متجاوزان به انفال برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

شهرستان شمیرانات متشکل از ۴ شهر شمیران (منطقه یک و شمال و شرق منطقه دو تهران)، لواسان، اوشان فشم میگون، شمشک دربندسر و ۳۶ روستا با جمعیتی افزون بر ۶۰۰ هزار نفر در شمال و شمال شرقی پایتخت قرار دارد.  این شهرستان دارای ۱۴۰ هزارهکتار اراضی ملی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها