۱۰ هزار شغل جدید در شهرک صنعتی شمس‌آباد تهران ایجاد می‌شود

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران گفت: با بهربرداری از ۶۵۰ طرح صنعتی نیمه تمام در استان تهران تا پایان سال آینده ۱۰ هزار شغل جدید به مشاغل شهرک صنعتی شمس‌آباد اضافه می‌شود.

«صابر پرنیان» عصر سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: شهرک صنعتی شمس‌آباد بزرگترین شهرک صنعتی در کشور و خاورمیانه است؛ اشتغال در شهرک‌های صنعتی استان تهران برغم شیوع ویروس کرونا در سال جاری با رشد ۱۵ درصدی همراه بوده است.

وی ادامه داد: بزرگترین پروژه تامین آب پایدار کشور پس از پروژه انتقال آب از سد ماملو به شهرک صنعتی عباس‌آباد مربوط به شهرک صنعتی شمس‌آباد با میزان انتقال ۳۰۰ لیتر برثانیه است که با اجرای این پروژه ۴۵ هزار شغل تثبیت و زمینه ایجاد اشتغال ۱۰۰ هزار نفر دیگر نیز پیش بینی می‌شود.

پرنیان با بیان اینکه بزرگترین مرکز اشتغال و مرکز صنعتی کشور در خدمت جهش تولید است، اظهار داشت: شهرک صنعتی شمس آباد نماد صنعت کشور است و مطالبه ۱۵ ساله صنعتگران این شهرک احداث راه‌ دوم برای ورود و خروج است زیرا صنعتگران صبح‌ها به هنگام ورود و عصرها برای خروج در ترافیکی یک ساعته معطل می‌شوند.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران بزرگ افزود: پروژه راه ورود و خروج برای این شهرک پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی داشته و مابقی این طرح به دلیل موانع بین دستگاهی متوقف شده است.

پرنیان با بیان اینکه تمام شرایط کشور برای جهش تولید آماده است و شاهد مهاجرت عظیم واردکنندگان به سمت تولید هستیم، گفت: درخواست تولیدکنندگان استان رفع موانع توسعه شهرک‌ها است و امیدواریم قفل توسعه که به پای صنعت استان زده شده با مصوبه هیات دولت که درحال نهایی شدن است باز شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های استان تهران افزود: نهضت ساخت در داخل کشور به فرهنگ تبدیل شده و استان تهران در حال صنعتی شدن است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها