تاب آوری اقتصادی صنوف در برابر کرونا شکننده شده است

قزوین- ایرنا- جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین گفت: با اعمال محدودیت‌ها و کاهش ساعات کار اصناف و کسبه در شرایط کرونایی، تاب آوری اقتصادی صنوف شکننده شده است.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز سه شنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان قزوین، افزود:با توجه به اقدامات صورت گرفته برای پیشگیری از کرونا در قزوین با کاهش ۸۰ درصدی میزان ورودی بیماران به بیمارستان‌ها روبه‌رو هستیم.
وی اظهار داشت: از مردم استان به ویژه کسبه و بازاریان که در یک ماه اخیر به توصیه‌ها اهمیت دادند و به مصوبات توجه کردند سپاسگزاریم و امیدواریم این همراهی را برای تقویت سلامت همگانی ادامه دهند.
حبیبی ادامه داد: نباید بیش از اندازه به اصناف، کسبه و اقتصاد مردم فشار وارد شود و باید به گونه‌ای عمل کنیم که به پیک دیگری از کرونا مبتلا نشویم.
این مسوول اضافه کرد: قزوین در شرایط ویژه‌ای قرار دارد چون استان‌های همجوار مانند مازندران، گیلان و زنجان به عنوان حادترین استان‌ها از نظر کرونا در همسایگی قزوین قرار دارند که بیشترین ترددها به این سه استان صورت می‌گیرد و نباید از این موضوع غفلت کنیم.
وی با اشاره به مراسم شهادت حضرت زهرا (س) و مراسم سالگرد سردار سلیمانی، اضافه کرد: برگزاری هرگونه اجتماع سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و ورزشی در شهرهای زرد، نارنجی و قرمز استان قزوین ممنوع است.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین تاکید کرد: منع ترددها همچنان برقرار است و امتحانات دانشگاه‌ها و مدارس به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد.
حبیبی افزود: تردد پلاک‌های ایران ۷۹ و ۸۹ در بین شهرهای استان تا قبل از ساعت ۲۱ بلامانع است و بسته اطلاعاتی در اختیار پلیس راهنمایی و رانندگی استان قرار داده می‌شود تا خودروهایی که مجوز تردد دارند جریمه نشوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها