استاندار بوشهر: حماسه ۹ دی تجلی اتحاد و همبستگی ملت ایران است

بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: حماسه ۹ دی تجلی همدلی، اتحاد و همبستگی ملت ایران در دفاع از نظام و انقلاب اسلامی است.

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند روز سه شنبه در آئین امضای تفاهم نامه‌های تامین مسکن، ساماندهی اشتغال و کارآفرینی جامعه ایثارگری استان بوشهر با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور افزود: روز ۹ دی‌ماه یادآور موفقیت، پیروزی، اتحاد و انسجام برای گذر از شرایط سخت است.

وی با اشاره به نخستین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی اضافه کرد: روز شهادت سردار قاسم سلیمانی برای ملت ایران روز تلخی بود چون بهترین چهره بین‌المللی نظام اسلامی ایران، به دست خبیث‌ترین فرد در کره زمین به شهادت رسید.

استاندار بوشهر گفت: فرهنگ مکتب شهید سلیمانی برگرفته از فرهنگ امیرالمومنان حضرت علی(ع) است چون این شهید دارای جاذبه حداکثری بود.

گراوند اضافه کرد: در استان بوشهر در پی شهادت سردار سلیمانی مراسم ویژه‌ای با حضور پرشور مردم بی‌قرار این استان برپا شد که نشان از جاذبه این شهید بود.

 وی اظهار کرد: استان بوشهر در عرصه مبارزه با متجاوزان استعماری و استکباری دارای کارنامه درخشانی است و تقدیم ۲ هزار ۱۲۱ شهید نشان از نهادینه بودن فرهنگ ایثار و شهادت در این استان است.

 استاندار بوشهر در باره امضای تفاهم‌نامه‌های تامین مسکن، ساماندهی اشتغال و کارآفرینی جامعه ایثارگری این استان گفت: برای ساخت یکهزار و ۵۰۰ واحد مسکونی جامعه ایثارگری زمین مورد نیاز واگذار و یکهزار و ۵۰۰ فرصت شغلی برای خانواده معظم شهدا و جانبازان استان فراهم می‌شود.

گراوند ادامه داد: اگر در شهر بوشهر زمین مسکونی وجود داشته باشد هیچ کسی عزیزتر از فرزند شهید برای واگذاری به آن نیست و در این ارتباط فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد در واگذاری زمین واحدهای مسکونی در اولویت قرار دارند.

وی تاکید کرد: حل مشکل مسکن و اشتغال جامعه ایثارگری در اولویت برنامه‌های مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر است.

استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به مطالبات جامعه ایثارگری گفت: در تامین مسکن و اشتغال، فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد در اولویت قرار دارند.

گراوند استان بوشهر را پایتخت تجارت دریایی و انرژی در دوره‌های مختلف تاریخی عنوان کرد و گفت: در حوزه تجارت دریایی در ۹ ماه امسال از ۸۵ میلیون تن صادرات کشور ۱۹ میلیون تن آن از بنادر این استان صادر شده‌است که این نشان از ظرفیت بالای استان در عرصه تجارت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها