توانمندسازی ۵ محله استان تهران از سوی کمیته امداد

تهران- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت: پنج کارگروه در کمیته امداد استان تهران در راستای توانمندی اقشار آسیب پذیر در پنج محله آسیب خیز استان تشکیل شد.

به گزارش روز سه شنبه کمیته امداد، نشستی با هدف تبیین مأموریت طرح توانمندسازی مناطق محروم در محله های تهران با حضور مدیرکل و جمعی از مدیران و مسئولان کمیته امداد استان تهران امروز در سالن شورا این نهاد برگزار شد.

سید ابوالفضل پرپنچی در این نشست با اشاره به همکاری کمیته امداد استان تهران با سایر سازمان ها و نهادها در جهت اجرای طرح توانمند سازی و محرومیت زدایی در سطح استان، گفت: این نهاد در چهار محله شهر تهران و یک محله درشهرستان بهارستان با همکاری سایر سازمان های مربوطه در جهت شناسایی نیازمندان و رفع مشکلات آنها با ایجاد پنج کارگروه معیشتی، بهداشت و درمان، امور فرهنگی، اشتغال و مسکن اقدام می کند.

وی به خدمات ارائه شده به نیازمندان شناسایی شده در قالب طرح توانمندسازی محله هرندی اشاره و عنوان کرد: پنج ماه است طرح توانمندسازی محله هرندی به صورت پایلوت با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام، بسیج، امور مساجد، شهرداری، شورایاران محله، سازمان بهزیستی، صندوق کارآفرینی، پست بانک، وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی، هلال احمر در منطقه ۱۲ تهران آغاز شده است.

پرپنچی، با اشاره به اجرای موفقیت آمیز این طرح در محله هرندی، افزود: هم اکنون نیز توانمند سازی چهار محله شهید مظاهری، باغ آذری، دروازه دولاب در شهر تهران و محله قلعه میر در شهرستان بهارستان در دستور کار این نهاد در استان تهران قرار گرفته است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران، ادامه داد: در همین جهت به زودی در محله دروازه دولاب شهر تهران و محله قلعه میر شهرستان بهارستان خانه امداد تشکیل خواهد شد و از این طریق خدمات مورد نیاز به خانواده های شناسایی شده همگام با سایر سازمان ها ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات در قالب طرح توانمندی محله هرندی همچنان ادامه دارد، بیان کرد: کمیته امداد استان تهران با ایجاد ۱۲ مرکز نیکوکاری و قرارگاه اشتغال در جهت اجرای طرح های راهبری شغلی خدمات مورد نیاز از جمله امور معیشتی، بهداشت و درمان، امور فرهنگی، اشتغال و مسکن ارائه می دهد.

پرپنچی، افزود: در این مدت زمان به بیش از ۶۰۰ نفر از خانواده های شناسایی شده در محله هرندی در بخش های مشاوره فردی، گروهی و تلفنی، آموزش خانواده و... و. از طریق کانون فرهنگی تربیتی مالک اشتر اداره کمیته امداد منطقه ۱۲ تهران خدمات مورد نیاز ارائه شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران، ادامه داد: شناسایی نیازمندان، استعدادسنجی شغلی ومهارت آموزی و اجرای طرح های راهبری شغلی، بازسازی و تعمیرات مسکن، خدمات درمانی و بهداشتی، کمک های معیشتی از جمله خدمات کمیته امداد استان تهران در محله هرندی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها