۵۰ هزار دانش‌آموز منطقه ۱۹ از آموزش‌های شهروندی بهره‌مند شدند

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۱۹ تهران اعلام کرد:‌ کارگاه‌های آنلاین آموزش شهروندی برای بیش از ٥٠ هزار دانش آموز این منطقه در سامانه شاد عملیاتی و اجرایی شده است.

به گزارش ایرنا از شهرداری منطقه ۱۹ تهران، علی توکلی روز سه شنبه با اشاره به برگزاری این کارگاه ها در راستای طرح حمایت از مدارس بیان کرد: طبق توافق صورت گرفته با آموزش و پرورش مقرر شده است تا از سامانه شاد به عنوان بستری برای اجرای برنامه های آموزشی شهرداری به صورت آنلاین و در قالب برگزاری کارگاه های آموزش شهروندی استفاده شود.

وی در تشریح سرفصل های آموزشی کارگاه های آنلاین اعلام کرد: در این کارگاه ها مفاهیم مربوط به آلودگی هوا، حقوق و تکالیف شهروندی، محیط زیست و مدیریت پسماند، زیست مسئولانه شهری، پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و ایمنی و مدیریت بحران از طریق کارشناسان آموزشی شهرداری به صورت مجازی آموزش داده می شود.

به گفته توکلی طی برنامه ریزی های صورت گرفته هرماه ٢٥ کارگاه آموزشی با محوریت موضوعات عنوان شده برگزار خواهد شد.

شهردار منطقه ۱۹ با بیان اینکه در هر کارگاه نزدیک به ٢٠٠ دانش آموز منطقه از آموزش ها بهره مند می شوند ادامه داد: آموزش ها براساس اولویت های اعلام شده از سوی مدارس و هماهنگی با آن ها در مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم برنامه ریزی شده است.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ٥٠ هزار دانش آموز در مدارس این منطقه تحصیل می کنند که طبق برنامه ریزی انجام شده همه آن ها به عنوان مخاطبین کارگاه های آنلاین شهروندی تحت آموزش قرار خواهند گرفت.

خیابان شهید قیانوری در زمستان نقش بهار به خود می گیرد

توکلی همچنین از طرح نقاشی دیواری خیابان شهید قیانوری در محدوده منطقه ۱۹ با الهام از طبیعت خبر داد.

وی ادامه داد:‌ این اقدام با هدف زیباسازی خیابان شهید قیانوری و آرامش بصری شهروندان در دیوار حاشیه این خیابان به مساحت ٨٠٠ متر مربع با مضمون گل و طبیعت در حال اجرا است.

به گفته شهردار منطقه ۱۹ تهران،   همچنین در ادامه فعالیتهای نگهداشت شهر، آبنماهای طبقاتی دو بوستان ۲۲ بهمن و الجواد با استفاده از رنگ سفید آکرولیک ضد آب رنگ آمیزی شدند.

وی با اشاره به استمرار عملیات پاکسازی جداره های شهری در معابر عمومی و بوستان های این منطقه بیان کرد: تاکنون ۲ هزار و ۳۰۰ متر مربع از جداره های شهری که چهره نامناسبی به خود گرفته بودند، پاکسازی شده اند.  

توکلی در بخش دیگری از اجرای نقاشی دیواری مدارس کیهانی و شهید زندی در محله نعمت آباد خبر داد و افزود: این فعالیت در قالب پروژه های شهری کوچک مقیاس محلی با اولویت محلات دارای بافت فرسوده اجرا خواهد شد.

به گزارش ایرنا منطقه ۱۹ شهرداری تهران با وسعت  ۸۹ کیلومترمربع در جنوب شهر تهران واقع شده و با مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۲۰ شهرداری همجوار است؛  این منطقه از شمال به اتوبان جوانه، از جنوب به اتوبان آزادگان، از شرق به اتوبان نواب، خیابان بهمنیار و از غرب به اتوبان آیت‌الله سعیدی محدود می‌شود.

منطقه ۱۹ دارای پنج ناحیه و ۱۲ محله است که خانی‌آباد نو، شهرک شریعتی، عبدل‌آباد، نعمت‌آباد، صالح‌آباد، دولتخواه، شهرک احمدیه و شهرک بخارائی از جمله محله‌های این منطقه است.

همچنین کوره‌های آجرپزی، میدان تره‌بار مرکزی شهر تهران، بهشت زهرا، مرقد مطهر امام راحل (ره)، مرکز خرید و فروش همگانی خودرو از مکان‌های شاخص منطقه ۱۹ به شمار می‌رود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها