تصادفات برون شهری کرمانشاه روند کاهشی دارد

کرمانشاه- ایرنا- رییس پلیس راه کرمانشاه با اشاره به کاهش ۳۸ درصدی تصادفات امسال استان نسبت به مدت مشابه سال قبل اعلام کرد که از سال ۹۶ تاکنون تصادفات برون شهری کرمانشاه روند کاهشی دارد.

 به گزارش ایرنا، سرهنگ محمد حیدری روز سه شنبه در نشست شورای ترافیک که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: در ۹ ماه سپری شده از سال جاری،  کرمانشاه رتبه چهارم کشور را در بحث کاهش تصادفات درون و برون شهری کسب کرد که نشان از عملکرد و هماهنگی خوب دستگاه‌های اجرایی در این زمینه دارد.

وی افزود: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه ۲۴۰ نفر در تصادفات برون شهری کرمانشاه جان خود را از دست دادند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۳ درصد کاهش دارد.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه با بیان اینکه تعداد مجروحین تصادفات برون شهری نیز در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد کاهش را نشان می‌دهد، افزود: در مجموع در تصادفات برون شهری امسال کاهش ۳۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داریم.

سه جاده پر حادثه کرمانشاه

حیدری در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه ۵۷ درصد حوادث برون شهری کرمانشاه مربوط به سه محور است، گفت: خروجی کرمانشاه به سمت بیستون، کرمانشاه به سمت ماهیدشت و از میدان آناهیتا تا سه راهی قزانچی  سه محوری هستند که بیشترین تصادفات برون شهری استان و فوتی ها و مجروحین تصادفات ۹ ماه گدشته را به خود اختصاص داده اند.

وی افزود: امسال به دلیل افزایش تردد در محور فرعی کوزران به کرمانشاه نیز شاهد افزاش تصادفات هستیم از این رو باید برای ساماندهی آن اقدام کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها