ساماندهی دولتخانه صفوی قزوین سرعت می‌گیرد

قزوین - ایرنا - وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ساماندهی دولتخانه صفوی قزوین که از مصوبات سفر مقام معظم رهبری است با حمایت‌های این وزراتخانه سرعت خواهد گرفت.

علی اصغر مونسان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پایان سفر ۲ روزه به قزوین، افزود: دولتخانه صفوی مجموعه بناهای تاریخی منحصر به فردی هستند که ساماندهی آن از سالیان گذشته در دستور کار قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: در مذاکره با استاندار قزوین مقرر شد تملک اراضی در اختیار مجموعه‌های دولتی در این مکان سرعت بگیرد تا به زودی شاهد احیای این مکان با عظمت تاریخی باشیم مانند کاری که برای مرمت و احیای کاروانسرای سعدالسلطنه قزوین انجام شده است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: اگر منع قانونی خاصی وجود نداشته باشد می‌توان از مشارکت شهرداری قزوین برای کمک به تکمیل ساماندهی دولتخانه صفوی استفاده کرد.

وی در ادامه با اشاره به ایجاد زیرساخت‌های تفریحی متعدد در مناطق نمونه گردشگری باراجین و کامان - زرشک به فاصله نزدیک از شهر قزوین، گفت: در این مناطق ظرفیت‌های فوق العاده‌ای برای جذب گردشگر مانند تله سی یژ، پیست اسکی، باغ وحش،  شهربازی و اماکن اقامتی ایجاد شده است و به نوعی باید اذعان کرد یک شهر گردشگری در این نقاط ایجاد شده که در کشور بی نظیر یا کم نظیر است.

مونسان اظهار داشت:ما تکمیل طرح‌های گردشگری را در این نقاط که می‌تواند قزوین را به قطب مهم گردشگری کشور تبدیل کند حمایت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه قزوین رنگین کمانی از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و تفریحی است، از مردم کشور به ویژه پایتخت خواست به دلیل نزدیکی از جاذبه‌های گردشگری قزوین بازدید کنند.

مونسان اظهار داشت: در سفر به قزوین تصمیمات خوبی برای مرمت و احیای بناهای تاریخی و پیشبرد طرح‌های گردشگری این استان اتخاذ شد که به رونق گردشگری این سرزمین کهن و با تاریخ و فرهنگ غنی کمک خواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها