دهه فجر ۲۶ طرح برق رسانی در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح می شود

یاسوج- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: دهه فجر امسال ۲۶ طرح برق رسانی در بخش‌های اصلاح، توسعه، ساخت، روشنایی معابر، روستایی، تبدیل شبکه‌های سیمی به کابلی و رفع ضعف ولتاژ شبکه‌های برق در هشت شهرستان این استان افتتاح و یا کلنگ زنی می شود.

داوود راهزادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح ها ۲۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال  بوده است.
 وی افزود: پنج طرح در شهرستان کهگیلویه با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال، چهار طرح در شهرستان گچساران با اعتبار ۲۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال،چهار طرح در شهرستان دنا با اعتبار ۱۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال، ۲ طرح در شهرستان چُرام با اعتبار ۱۶ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال و ۲ طرح در شهرستان بهمئی نیز با اعتبار ۱۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بیشترین طرح‌های افتتاحی با هشت مورد مربوط به شهرستان بویراحمد با اعتبار۶۷ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال و کمترین آن با یک مورد نیز مربوط به شهرستان باشت با اعتبار۲ میلیارد و ۱۱۴ میلیون ریال است.
راهزادی عنوان کرد: ۲۳ مورد از این طرح های برق رسانی افتتاحی و سه مورد نیز کلنگ زنی خواهد بود.

حدود ۲۷۰ هزار اشتراک برق در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که ۲۱۰ هزار مورد آن خانگی و مابقی نیز مربوط به بخش های تجاری، عمومی، کشاورزی و صنعتی  است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها