۲۶۵ کیلومتر فیبرنوری در خراسان جنوبی اجرا می‌شود

بیرجند - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: به منظور کیفیت ارتباطات روستایی از محل اعتبارات ملی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ۲۶۵ کیلومتر فیبرنوری روستایی در استان اجرا می‌شود.

مصطفی بهی روز سه‌شنبه در نشست کنترل پروژه‌های ارتباطی استان خراسان جنوبی افزود: از محل اعتبارات طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پروژه توسعه ارتباطات روستایی موسوم به «تار» در ۲ فاز برای اتصال روستاها به شبکه فیبرنوری در دست انجام است.

وی اظهار داشت: هدف از اجرای این پروژه ارتقای کیفیت ارتباطات و افزایش پهنای باند روستایی است که در اجرای این پروژه ۱۸ مرکز تلفن روستایی و ۳۴ سایت تلفن همراه به شبکه فیبرنوری متصل می‌شوند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: این اقدام مهم با توجه به پهنای باند بالای فیبرنوری، بر کیفیت ارتباطات کنونی روستاهای هدف بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

وی عنوان کرد: از میزان فیبر مصوب شده برای اجرا در سطح استان در حال حاضر ۱۳۶ کیلومتر به طور کامل اجرا شده است و اکنون هفت مرکز تلفن روستایی و ۱۶ سایت همراه از این محل به شبکه فیبرنوری متصل شده‌اند.

بهی پیشرفت پروژه اجرای فیبرنوری در خراسان جنوبی را ۵۱ درصد برآورد کرد و افزود: از این لحاظ خراسان جنوبی جزو استان‌های پیشرو کشور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها