استاندار فارس: ۳۰پروژه آموزشی شیراز تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد

شیراز ایرنا- استاندار فارس با بیان اینکه هم اینک ۶۰ پروژه آموزشی در شهرستان شیراز در دست احداث است، گفت: از این تعداد، ۳۰ طرح تا آخر سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد و سایر طرح‌ها نیز تا پایان دولت به پیشرفت شایان توجهی خواهد رسید.

به گزارش ایرنا عنایت‌الله رحیمی ،سه‌شنبه در آیین گشایش دبیرستان ۱۵ کلاسه لاله‌های سرخ روستای شاپورجان شیراز که با اعتبار ۶۳ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید، افزود: افتتاح این دبیرستان در یکی از روستاهای مرکزی شهر شیراز، نمونه‌ای از اقدامات وزارت آموزش و پرورش و مجموعه نوسازی مدارس در استان است.

استاندار فارس، خیرین مدرسه‌سازی این استان را از فعال‌ترین مجموعه‌ها دانست و اظهار داشت: باید روزانه زمینه توسعه فرهنگی و آموزشی کشور را فراهم کنیم؛ چراکه بالندگی و توسعه کشور متاثر از سرمایه‌های انسانی آموزش‌دیده، خلاق و نخبه است و توسعه، رفاه و آسایش مردم از رهگذر توجه به تعلیم و تربیت در کشور محقق می‌شود.
رحیمی ادامه داد: دولت تدبیر و امید همه آرمان‌ها و شعارهای دولت‌های گذشته را در باره توسعه آموزش و پرورش عملی کرده است.

وی، با بیان اینکه تاکنون توسعه، ایمن‌سازی و هوشمندسازی فضاهای آموزشی، ترمیم حقوق بازنشستگان فرهنگی و فرهنگیان، توجه به محتوای کتاب‌های آموزشی و برگزاری دوره‌های آموزشی در قالب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در این دولت به ثمر نشسته است، بر ضرورت توجه به دستاوردها تاکید کرد.
رحیمی، همچنین به وضعیت تحصیل دانش‌آموزان اتباع خارجی اشاره کرد و گفت: تعلیم و تربیت فرزندان اتباع خارجی از رویکردهای انسانی و اسلامی کشور است و در این زمینه تلاش‌های بسیار زیادی صورت گرفته است.

بازدید استاندار فارس از پروژه‌های در دست احداث آموزش و پرورش فارس

استاندارفارس با بیان این که ۴۳ روستا که در حریم شهر شیراز قرار گرفته‌اند با معضلات متعددی روبه ‌رو هستند، ادامه داد: فرماندار شیراز باید به صورت شبانه‌روزی برای حل مشکلات این مناطق تلاش کند تا امکانات اولیه مورد نیاز اهالی این روستاها در چارچوب مقررات تامین شود.

۱۱ پروژه در مناطق محروم فارس به بهره‌برداری خواهد رسید

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان فارس نیز در این آیین بیان کرد: تعداد ۱۱ پروژه در مناطق محروم فارس به نتیجه رسیده که به‌زودی افتتاح خواهد شد.

سرفراز موصلی با اشاره به جمع‌آوری مدارس خشت و گلی در استان فارس، افزود: در سال ۹۲ بیش از ۲ هزار فضای آموزشی تخریبی داشتیم؛ اما پس از گذشت هفت سال تعداد این پروژه‌ها  به ۶۸۰ پروژه رسیده و یک هزار طرح نیز افتتاح شده است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان فارس ،سرعت عمل در رفع مشکلات فضاهای آموزشی را موجب افزایش هشت برابری اعتبارات نوسازی مدارس فارس دانست و گفت: در گذشته دستگاه‌های خدمات‌رسان در مسیر تجهیز و ساخت مدارس از این اداره کل، مطالبه هزینه‌های خدماتی داشتند اما هم اکنون ادارت خدمات‌رسان کنار ما هستند و نتیجه این وفاق و همدلی، رفع نیازهای آموزشی در مناطق مختلف بوده است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۳ شیراز هم در این مراسم اظهار داشت: در این ناحیه آموزش و پرورش فارس، افزون بر ۳۳۰ مدرسه وجود دارد که  ۱۱هزار و ۳۱۷ دانش‌آموز در آنها  تحصیل می‌کنند، اما در بخش نیروی انسانی این منطقه با کمبود  ۹۰۰ نفر مواجه است.

محمد کماندار، با بیان اینکه روستای شاپورجان ۱۵ هزار سکنه دارد، ادامه داد: در این روستا هشت مدرسه دایر است و نخستین بار است که ساکنان آن صاحب دبیرستان دخترانه می‌شوند.

به گزارش ایرنا، استاندارفارس همچنین در ادامه این آیین از خوابگاه در دست احداث دبیرستان عشایری شهید بهشتی که در تیرماه سال ۱۳۹۸ کلنگ‌زنی شد و دبستان خیرساز در حال ساخت ۶ کلاسه برکت بازدید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها