معاون وزیر: تکمیل طرح های نیمه تمام اولویت وزارت کار است

یاسوج- ایرنا- معاون توسعه ‌و منابع انسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از اولویت های اصلی مسئولان در این وزارتخانه تکمیل و بهره برداری از طرح های نیمه تمام در استانها است.

به گزارش ایرنا، غلام رضا پناه روز سه شنبه در نشست کارگروه اشتغال شهرستان کهگیلویه اظهار داشت: تکمیل طرح های نیمه تمام در استانها بخصوص مناطق محروم بطور جدی از سوی وزارت کار در حال پیگیری است.

وی بیان کرد: بر این اساس بانکها موظف هستند تسهیلات مورد نیاز طرح های عمرانی نیمه تمام را تامین کند.

پناه تصریح کرد: هر بانک می تواند اعتبار مورد نیاز یک تا ۲ طرح را بر اساس قانون و بدون هیچ گونه سهل انگای پرداخت کند.

وی اظهار کرد: طرح های با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد به بالا در اولویت پرداخت تسهیلات هستند.

پناه افزود: طرح های استانهای محروم بخصوص کهگیلویه و بویراحمد که مشکل تامین سرمایه در گردش داشته باشند نیز مشمول این مصوبه قرار خواهند گرفت.

وی تاکید کرد: وزارت کار مصمم هست تا پایان دولت طرح های نیمه تمام را تکمیل و به بهره برداری برساند.

معاون توسعه ‌و منابع انسانی وزارت تعاون گفت: هفت استان بخصوص استان کهگیلویه و بویراحمد با ملاک شاخص بیکاری در اولویت تکمیل پروژه های نیمه تمام هستند.

پناه راه اندازی بیمارستان تامین اجتماعی در شهرستان کهگیلویه را یک اولویت دانست و گفت: با توجه به اینکه بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی دهدشت جوابگوی جمعیت این شهرستان نیست راه اندازی بیمارستان تخصصی پیگیری خواهد شد.

وی بیان کرد: با برنامه ریزی های انجام شده، درمانگاه تخصصی دهدشت با تامین تسهیلات برای خرید تجهیزات مورد نیاز به بیمارستان تامین اجتماعی ارتقا خواهد یافت.

پناه اضافه کرد: با همکاری  مدیرعامل صندوق بیمه روستائیان و عشایر هزینه این بیمه در سه شهرستان کهگیلویه، لنده و چرام رایگان خواهد شد.

این مسئول کمک به راه اندازی دانشکده مامایی و احداث ورزشگاه کارگران را از دیگر برنامه های وزارتخانه برای مردم شهرستان کهگیلویه اعلام کرد .

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از نشست کارگروه از طرح‌های دامپروری و مرغداری بازدید و با مدیرعامل کارخانه آجر دهدشت دیدار کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها