برپایی نمایشگاه «خاتم سلیمانی» در ایران و ۵ کشور اسلامی

قم ـ ایرنا ـ رئیس انجمن عکس بسیج هنرمندان استان قم گفت: نمایشگاه عکس «خاتم سلیمانی» در ۱۷ کلانشهر ایران و پنج کشور اسلامی به صورت همزمان با ایام شهادت سردار سلیمانی و شهدای مقاومت برپا شد.

امیر حسامی‌نژاد روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به ایام سالگرد شهادت سردار سرافراز ایران شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت افزود: پس از حادثه تلخ و ناجوانمردانه ترور شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و تشییع باشکوه و حماسی مردم ایران اسلامی، عکاسان ایرانی بر خود لازم دانستند به نوعی عرض ارادت خودشان را به شهدای مقاومت نشان دهند.

وی با بیان اینکه از همان ایام برگزاری نمایشگاهی عکسی از تشییع شهدای مقاومت در دستور کار انجمن عکس بسیج هنرمندان قرار گرفت، گفت: کوشش کردیم، این نمایشگاه آنگونه که در شان این شهیدان گرانقدر است، برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: با فراخوانی، نسبت به جمع‌آوری عکس‌های عکاسان از تمام شهرهایی که آیین تشییع شهید حاج قاسم سلیمانی در آنان برگزار شده بود، اقدام کردیم.

وی با اشاره به نامگذاری نمایشگاه عکس شهدای مقاومت با عنوان «خاتم سلیمانی» گفت: این نمایشگاه در ایام شهادت شهیدان سردار حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس با همکاری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری قم، به طور همزمان در۱۷ کلانشهر کشور از جمله قم، تهران، مشهد و اصفهان برپا شد و همچنان برای بازدید علاقه‌مندان دایر است.

حسامی‌نژاد، با اشاره به چهره شناخته شده سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در جهان اسلام گفت: با همکاری‌های صورت گرفته، این نمایشگاه به صورت همزمان در کشورهای سوریه، لبنان، عراق، پاکستان و افغانستان نیز در حال برگزاری است.

در این نمایشگاه ۴۰ قطعه عکس از محمد زایرنیا، حمید عابدی، بهمن عزیزی، زهرا شفیعی دهنوی، حسین حاجیلری، امیر حسامی نژاد، مریم هنرمند، مرتضی جابریان، احسان جزینی، سیدمصطفی خوشرو، محمد رفیعی موحد، محمدعلی جعفری ندوشن، زهرا سادات نصیحت‌کن، سمیه نوروزی، جابر غلامی، محسن روحیان، بانو صادق منش، مهدی بخشی سورکی، محدثه طباطبایی، تهذیب الحسین محمد، مهدی وِرال و حسین یاراحمدی از مراسم تشییع شهدای مقاومت در شهرهای ایران و عراق در معرض دید عموم قرار داده شده است.

«بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ در حمله موشکی پهپادهای آمریکایی به ۲ خودرو در فرودگاه بغداد (پایتخت عراق)، سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ابومهدی المهندس معاون نیروی مردمی عراق (الحشد الشعبی) و همراهانشان هدف قرار گرفتند و به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها