کمبود بودجه و نیرو؛ مشکلات مراکز درمانی آلمان در سال جدید

تهران- ایرنا- طولانی‌شدن بحران کرونا موجب کاهش منابع مالی و کمبود نیرو در مراکز درمانی آلمان و ناتوانی آنها در پرداخت دستمزدهای کادر درمان شده‌است.

به گزارش ایرنا، مسئولان بخش درمان آلمان در مورد نبود منابع کافی و نیز نیروهای متخصص در مراکز درمانی، بیمارستان ها و کلینیک های این کشور به دلیل طولانی شدن بحران همه گیری کرونا هشدار دادند.  

نشریه تاگس اشپیگل آلمان امروز (سه شنبه) در گزارشی نوشت: دو سوم کلینیک های آلمان در سال جاری منتظر خسارت های مالی هستند. موسسه بیمارستان های آلمان (DKI) اعلام کرده است که همه گیری کرونا وضعیت مالی کلینیک ها و مراکز درمانی دیگر را به شدت وخیم کرده است. این در حالی است که تنها ۱۸ درصد از تقریبا ۲۰۰۰ کلینیک آلمان وضعیت اقتصادی خود را خوب ارزیابی می کنند.

«گرالد گاس» رئیس انجمن بیمارستان های آلمان (DKG)، به «شبکه تحریریه آلمان» (RND) گفت هرگز به اندازه سال جاری این تعداد بیمارستان با مشکلات اقتصادی روبرو نشده بودند.

وی هشدار داد: اگر دولت فدرال کمک ها را به میزان قابل توجهی افزایش ندهد، بیمارستان های سراسری دیگر نمی توانند حقوق کارمندان خود را در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ پرداخت کنند. به گفته وی در شرایط بحرانی کنونی توان مالی لازم برای مراقبت استاندارد از بیماران وجود ندارد.

بر اساس اعلام موسسه بیمارستان های آلمان در اولین موج همه گیری کرونا در بهار، تعداد عملیات بستری بیماران غیرکرونایی ۴۱ درصد و در موارد سرپایی ۵۸ درصد کاهش یافته است. در این دوره، کلینیک های آسیب دیده هر کدام حدود ۲.۵ میلیون یورو درآمد کمتری کسب کرده اند.

در همین حال مشکل کمبود نیروهای ماهر نیز به این مشکل اضافه شده است: تقریباً نیمی از کلینیک ها امسال نتوانستند جای خالی پرسنل مورد نیاز خود را در بخش اتاق عمل پر کنند. در سراسر کشور، ۳۰۰۰ موقعیت تمام وقت در اتاق عمل غیر پزشکی و خدمات بیهوشی خالی است.

تا کنون یک میلیون و ۶۷۰ هزار و ۱۹۴ نفر در آلمان به ویروس کرونا آلوده شده اند که از این میان یک میلیون و ۲۵۵ هزار و ۷۰۰ نفر بهبود یافته و ۳۱ هزار و ۱۷۶ نفر نیز جان باخته اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار جهان