ملت ایران تحت تاثیر عملیات روانی و ترفندهای دشمنان قرار نمی‌گیرند

شیراز-ایرنا- فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه مردم در حماسه نهم دی ماه بصیرت خود را به جهانیان و فتنه گران نشان دادند، گفت: ملت ایران دشمنی دشمنان را به خوبی درک می‌کنند و تحت تاثیر عملیات روانی و ترفندهای آنها قرار نمی‌گیرند.

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، سه‌شنبه در حاشیه نخستین دوره رقابت‌های نظامی جام سپهبدهای اخلاص که به میزبانی فرماندهی ارشد نظامی ارتش در منطقه فارس و کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، افزود: دشمنان به خیال خود مدت‌ها  فتنه ۸۸ را طراحی کرده بودند تا بتوانند یک شکاف و تزلزلی در بین ملت ایران ایجاد کنند، اما تک تک آحاد ملت بصیرت و ولایتمداری خود را در آن روز نشان دادند و به خیابان‌ها آمدند.
وی ادامه داد: مردم باحضور حماسی خود بصیرت، ولایتمداری و بینش به معنای واقعی خود را به جهانیان و فتنه‌گران نشان دادند و با صدای بلند اعلام کردند که به پای ولایت و آرمان‌های خود ایستاده‌ایم و هرگز این ترفندهای دشمن بر ملت بزرگ ایران تاثیر نخواهد داشت.
فرمانده کل ارتش با بیان اینکه ملت ایران دشمنی دشمنان را به خوبی درک می‌کند و تحت تاثیر عملیات روانی و ترفندهای آن‌ها قرار نمی‌گیرد، بیان کرد: ملت ایران آن جایی که نیاز باشد ولایتمداری خود را نشان می‌دهد و روز ۹ دی الگوی دوباره‌ای برای جهانیان شد که وقتی یک ملتی در برابر دشمن قرار می‌گیرد چگونه از آرمان‌های خود دفاع می‌کند و پای ارزش‌ها می‌ایستد.
امیر سرلشکر موسوی همچنین با اشاره به پیام برگزاری رقابت‌های نظامی جام سپهبدهای اخلاص افزود: سربازان ارتش جمهوری اسلامی ایران برای اجرای هرچه بهتر ماموریت‌های خود روز به روز برای افزایش مهارت‌ها و شایستگی های رزمی تلاش می‌کنند و به هیچ حدی بسنده نمی‌کنند. 
وی ادامه داد: امروز منطقه فارس میزبان برندگان نهایی رقابت‌های نظامی و مهارت شایستگی کل نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران است و برگزاری این مسابقه‌ها کار بسیار ارزنده‌ای در نیروی زمینی است زیرا مهارت و شایستگی رزمی یکی از مهمترین ویژگی‌هاست برای فعالان در این حوزه است. 

امیر سرتیپ دوم جمشید فولادی رییس سازمان تربیت بدنی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در حاشیه این رقابت‌ها گفت:در منطقه دارنگون شیراز شاهد مرحله نهایی (فینال) ۱۳ رشته از رقابت‌های نظامی جام سپهبدهای اخلاص هستیم.

وی افزود: این رقابت‌ها به صورت سراسری در تمام قرارگاه‌های سراسر کشور برنامه‌ریزی شده است ولیکن میزبانی این مسابقه‌ها توسط سه قرارگاه فارس، اصفهان و تهران است و بیشترین تعداد رشته‌های مسابقات در استان فارس برگزار شده است.
امیر سرتیپ دوم فولادی با اشاره به برگزاری مسابقه تیراندازی به روش جدید نظامی با محوریت فاکتور آمادگی جسمانی، تاکید کرد که تحرک، چالاکی و چابکی رزمندگان از مولفه‌های مهم در این رقابت‌ها به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: در گذشته و در رقابت‌های تیراندازی، یک سرباز یا یک رزمنده قبل از تیراندازی باید مسافتی را دوندگی می‌کرد، اما در روش جدید عبور از موانع عمودی پیش‌بینی شده و رزمنده با تفنگ اقدام به شلیک هدف مورد نظر می‌کند.

امیر فولادی گفت: در روش جدید تیراندازی آیتم‌هابی نظیر هماهنگی اعصاب عضله، توانایی قلبی عروقی، استقامتی و عضلانی رزمنده از اهمیت بالایی برخوردارد است.
رییس سازمان تربیت بدنی ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنین بیان کرد: این رقابت‌ها شامل تمام نکاتی است که یک رزمنده باید در میدان رزم در تمام رسته‌ها از جمله رزم انفرادی و جهت‌یابی، امداد و نجات، تیراندازی باصلاح‌های کالیبر کوچک و تیر منهنی و انواع توپ و تانک و نفربرها آشنایی داشته باشد.
امیر سرتیپ دوم ابوالقاسم رضایی ارشد نظامی ارتش در استان فارس و کهگیلویه و بویر احمد نیز در این مراسم اظهار داشت: برای نخستین بار رقابت‌های تیراندازی متمرکز نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با شرکت هشت قرارگاه منطقه‌ای به میزبانی قرارگاه استان فارس در منطقه سیاخ دارنگون شهر شیراز با رعایت اصول بهداشتی برگزار شد.
وی، با بیان اینکه این دوره از رقابت‌ها در ۱۳ رشته از جمله تانک، تیربار و خمپاره تدارک دیده شده است، افزود: ارتقای سطح مهارت و شایستگی جنگ افزارهای انفرادی، ارزیابی عملکرد فرمانده‌هان، ایجاد رقابت سالم و سازنده با هدف بالا بردن آموزش کارکنان، اجرای صحیح تیراندازی و انتخاب نفرات برتر برای اعزام به رقابت‌های نیروهای مسلح جهانی از مهمترین اهداف برگزاری این مسابقه است.
امیر رضایی ادامه داد: این رقابت‌ها برگرفته از تجربیات دفاع مقدس و مسابقه‌های ارتش‌های جهان تدارک دیده شده است. 
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها