امام جمعه یزد: روضه‌خوانی ایام فاطمیه با رعایت نکات بهداشتی برگزار شود

یزد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، مراسم روضه‌خوانی ایام فاطمیه با رعایت نکات بهداشتی در فضای معنوی برگزار شود.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی روز سه‌شنبه در دیدار با جمعی از روحانیان  و فعالان فرهنگی افزود: مردم روضه‌های خانگی و سنواتی خود را در این ایام برگزار کنند، اما مراقب باشند جمعیت با استانداردهای ستاد پیشگیری از کرونا همخوانی داشته باشد و تمامی موارد بهداشتی را رعایت کنند.

وی با تاکید بر برگزاری مراسم روضه های خانگی در یزد حتی با جمعیت کم در ایام فاطمیه بیان کرد: در مساجد نیز با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی، جمعیت و مدت زمان محدود، اصل مراسم سخنرانی و مداحی برنامه ریزی شود و از برگزاری مراسم جنبی پرهیز شود.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان یزد با اشاره بر اینکه اگر مراسم روضه‌ خوانی ها به مساجد منتقل شود هم روضه‌های فاطمیه تعطیل نمی شود و  هم مساجد فعال است ، بیان کرد: در عین حال باید مراقب بود که جان مردم به خطر نیافتد و بدانیم که همه ما در قبال سلامت مردم مسوول هستیم و این مهم یک وظیفه شرعی است.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه کرونا سبک زندگی همه مردم را به هم ریخته و همه چیز را تحت‌الشعاع قرار داده است، خاطرنشان کرد: مساله سلامت مردم بسیار حایز اهمیت است و همه از نظر شرعی در حفظ سلامت مردم مسوول هستیم.

امام جمعه یزد گفت: مساجد همواره در غربت بودند و در مراسم عزاداری ماه محرم کمتر مورد توجه قرار گرفت  و نگاه بیشتر روی حسینیه‌ها متمرکز  بود، بهتر است در ایام فاطمیه با برگزاری مراسم روضه خوانی مساجد را نیز احیا کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها