دانشجوی ایرانی قهرمان شطرنج آسیا شد

تهران -ایرنا- رقابت های شطرنج آنلاین دانشجویان پسر دانشگاه های آسیا با کسب یک مدال طلا ی انفرادی و نقره تیمی برای ایران به کار خود پایان داد.

آخرین روز رقابت های شطرنج آنلاین دانشجویان پسر دانشگاه های آسیا امروز(سه شنبه) برگزار شد و شطرنجبازان در ۳ دور پایانی با هم به رقابت پرداختند که در پایان با کسب طلای خلیل موسوی  در بخش انفرادی و عنوان نایب قهرمانی تیم کشورمان به پایان رسید.

بنا براین گزارش، در رده بندی انفرادی که با شرکت ۴۸  دانشجو برگزار شد، خلیل موسوی استاد بین المللی ایران در دور آخر با قبول تساوی در برابر استاد فیده اندونزی، جمع امتیاز خود را به ۷.۵ رساند و با اقتدار عنوان قهرمانی آسیا رسید.

"پریاسمارو نوندرا" از کشور اندونزی با ۷ امتیاز دوم شد و "انخنار انخباتر" از کشور مغولستان با ۶.۵  امتیاز سوم شد. همچنین  در رده بندی تیمی، تیم پسران ایران با کسب ۱۹.۵ امتیاز عنوان نایب قهرمانی این رقابت ها را کسب کردند، این در حالی است که تیم اندونزی نیز با همین امتیاز و بدلیل پوئن شکنی بهتر، قهرمان مسابقات شد و تیم قزاقستان هم با ۱۷۰۵ امتیاز سوم شد.  

در بازی های حساس دور پایانی، استاد بین المللی مرصاد خداشناس نیز در یک بازی سخت، استاد بین المللی اندونزیایی خود را شکست داد و با کسب ۶.۵ امتیاز چهارم شد.

بردیا ویسی و ساسان علی بابایی هم به ترتیب ۵.۵ و ۴  امتیاز برای تیم ایران کسب کردند. بدین ترتیب پرونده مسابقات قهرمانی دانشجویان آسیا در سال ۲۰۲۰ با کسب عنوان سومی تیم دختران و عنوان نایب قهرمانی تیم پسران و قهرمانی خلیل موسوی در بخش انفرادی بسته شد.  همچنین مراسم اختتامیه این مسابقات صبح فردا برگزار خواهد شد.

رقابت‌های شطرنج دانشجویان دانشگاه های آسیا از ۲۴ آذر تا ۹ دی ماه با همکاری فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران به صورت آنلاین در دو بخش زنان و مردان  به میزبانی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار ورزش