نویسنده فلسطینی: شهید سلیمانی همه محاسبات دشمن را به هم می ریخت

تهران – ایرنا – " بسام ابوشریف " نویسنده و سیاستمدار فلسطینی امروز سه شنبه در مقاله ای در روزنامه الکترونیکی "رای الیوم" نوشت: شهید سلیمانی در میدان های نبرد از خود هنر و نبوع ویژه ای نشان می داد، به گونه ای که تمامی محاسبات دشمن را برهم می زد.

ابوشریف از سردار شهید "قاسم سلیمانی" به عنوان " افسر شجاع میدان های نبرد " نام برد که " در تمامی صحنه های مبارزه در کنار مجاهدان راه خدا در برابر دشمن قرار داشت."

وی گفت: سپهبد قاسم سلیمانی علاوه بر داشتن دانش نظامی دارای اندیشه فوق العاده خلاق و مبتکر بود به گونه ای که دشمن را کاملا شگفت زده می کرد. وی با اندیشه خلاق و نوآور خویش اصول مبارزه نظامی را به اجرا در می آورد و پس از ورود در صحنه نبرد به پیروزی بر دشمن تحقق می بخشید.

این نویسنده مشهور فلسطینی شهید سلیمانی را بنیانگذار یک مکتب جدید نظامی برشمرد و اظهار داشت: سردار شهید، جنگ در میدان های رزم را از حالت کلاسیک آن خارج کرد و با تبیین زمان و مکان نبرد شیوه جدیدی برای در هم کوبیدن دشمن ارائه داد به گونه ای که دشمن از ضربات دقیق وی نمی توانست نجات یابد به گونه ای که اندیشه و وضعیت روحی روانی دشمن را به تسخیر خود درآورد.  

ابوشریف افزود: وی علاوه بر تحلیل و بررسی تمامی راه ها و مکانیزم ها و ابزارهای موجود و اندیشه دشمن به طور مستند ، شجاع و پیشقراول بود به گونه ای که گاهی دشمن را در مقر استقرار خودش مورد تهاجم قرار می داد .

وی تاکید کرد: شهید سلیمانی همچنین به پیروزی بر دشمن و پیروزی حق و عدالت بر ظلم و ستم ایمان کامل داشت . همه این ویژگی های برجسته در شخصیت سردار شهید گردآمده بود . تا کنون تاریخ به ندرت افسری همچون شهید سلیمانی به خود دیده است و به همین دلیل دشمن در صدد ترور وی برآمد زیرا می دانست و می داند که هر کس دارای چنین مشخصاتی باشد به طور حتم پیروز میدان های نبرد و مبارزه است. مکتب قاسم سلیمانی به طور حتم همچون شعله فروزان روشنگر راه مجاهدان و آزادمردان جهان باقی خواهد ماند.

صبحگاه جمعه ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۸ سردار قاسم سلیمانی در حمله پهپادی آمریکایی‌ها در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. در این حمله همراه با سلیمانی، ابومهدی المهندس، فرمانده حزب الله عراق و قائم مقام بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و شمار دیگری از رزمندگان عراقی به شهادت رسیدند. حمله فوق به دستور مستقیم رییس جمهوری ایالات متحده صورت گرفت. 

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha