استاندار یزد: آثار فعالیت شهرداری و شورای شهر در آینده مشخص می‌شود

یزد- ایرنا - استاندار یزد گفت: یکی از موارد مظلومیت شهرداری و اعضای شورای پنجم مرکز استان ندیدن یا چشم بستن نسبت به فعالیت های ثمربخش شهری است که آثار آن نه تنها امروز بلکه در سال های آینده نمایان می شود.

محمدعلی طالبی روز سه شنبه در پانزدهمین نشست ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور در یزد که با حضور وحید قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی برگزار شد، افزود: یزد به عنوان پایلوت (نمونه) شهر دسترس پذیر در کشور انتخاب شد و این نشان از نگاه ویژه  ستاد ملی کشور به این استان دارد.

وی با قدردانی از اقدام دستگاه‌های اجرایی به ویژه شورای شهر و شهرداری یزد در مناسب سازی معابر اظهار کرد: در دوره فعالیت شورای پنجم توجه ویژه ای به حوزه نرم افزاری ، ضرورت‌ها و نیازهای شهری شده است.

طالبی تصریح کرد: در گذشته یکی از موارد انتقاد به فعالیت شهرداری یزد، نگاه تک بعدی به حوزه عمرانی است و سایر مسایل در حاشیه قرار می‌گرفت، اما امروز حوزه نرم افزاری و هر آنچه مردم در شهر به آن نیاز دارند در کانون توجه قرار دارد.

استاندار یزد ادامه داد: در برنامه ها و فعالیت شورای شهر و شهرداری یزد علاوه بر توجه به نیازهای معلولان ، سالمندان  و کودکان به فرهنگ و اعتقاد مذهبی شهروندان نیز توجه شده است.

طالبی نوع نگاه استان به شهر را ارزشمند دانست و اضافه کرد: کسانی که به این نوع تفکر در حاکمیت مدیریت شهری کمک می کنند، تشکر کرد.

وی اظهار امیدواری کرد: با توجه به نوع نگاه و اقدام ستاد ملی مناسب سازی برخی از مشکلات که در شهرسازی و نحوه مناسب سازی وجود دارد ،رفع شود.

طالبی افزود: با توجه به نگاه خوبی که امروز در سازمان بهزیستی ، وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی وجود دارد، نیاز است دستورالعمل ها و ضوابط جدی وضع شود که خیلی به دنبال ترمیم و اصلاح موارد نباشیم بلکه از ابتدا کار به درستی انجام شود.

استاندار یزد تصریح کرد: امروز معلولان در شهر با مشکلاتی روبرو و گلایه های دارند که متاثر از تصمیمی است که  درون شهر و شهرسازی وجود دارد، امیدوارم با توجه به ضوابطی که ستاد ملی مناسب سازی دارد و  پشتیبانی قانونی که وجود دارد، این موارد در شهرسازی جدید به صورت جدی رعایت شود.

طالبی اظهار امیدواری کرد که با هم افزایی که میان دستگاه های استان، شهرداری و شورای شهر هست، موانع فعالیت نهادها رفع و باروحیه مشارکت و همدلی مسایل مربوط به شهردسترس پذیر در استان رصد شود .

به گفته وی در این مورد یزد الگویی برای بهره مندی شهرهای ایران در ایجاد شهر دسترس پذیر باشد.

هم اکنون در ایجاد شهر دسترس پذیر در یزد طرح هفت خوان در دست اجراست که از میدان همافر آغاز تا خیابان مسجد جامع ادامه دارد و در این مسیر نسبت به رفع موانع فیزیکی برای تردد معلولان و سالمندان اقدام می شود.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها