مجوز ۲۷ سردخانه محصولات پروتئینی و باغی در لرستان صادر شد

خرم‌آباد - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: امسال ۲۷ مجوز ایجاد سردخانه در قطب‌های تولید محصولات باغی و پروتئینی به ظرفیت ۱۱۰ هزار تن صادر شده است.

اسفندیار حسنی مقدم روز سه شنبه در جلسه با مدیرعامل بانک کشاورزی لرستان بیان کرد: ذخیره‌سازی محصولات استراتژیک مورد تأکید مسوولان کشوری و استانی است و در این راستا احداث سردخانه یک ضرورت محسوب می شود.

وی افزود: در برخی از شهرستان‌ها در زمینه توسعه سردخانه‌های زیر صفر و بالای صفر مناسب مشکلاتی وجود دارد لذا ضروری است با مشارکت مردم و حمایت‌های سازمان جهاد کشاورزی استان و بانک کشاورزی کمبود فضای سردخانه‌ای نگهداری محصولات پروتئینی و میوه جات برطرف شود.

حسنی مقدم در مورد سرمایه گذارانی که از تسهیلات بانکی بهره مند شده و اکنون در باز پرداخت اقساط با بانک‌های عامل همکاری نمی‌کنند، بیان کرد: برخی از سرمایه گذاران از تسهیلات بانکی برای تولید بهره مند شده و اکنون در حال تولید و عرضه محصولات خود هستند، اما اقساط بانکی را پرداخت نمی‌کنند.

وی ادامه داد: اینگونه اقدامات سرمایه گذاران برای سیستم بانکی استان چالش ایجاد کرده است لذا برای اعتماد سازی و تعامل بیشتر با بانک کشاورزی استان؛ سرمایه‌گذاران نسبت به پرداخت اقساط تسهیلات اقدام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها