کرمانشاه جزو استان‌های برتر در کاهش تلفات جاده‌ای است

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه استان چهارم در کاهش تلفات جاده‌ای، هستیم، اعلام کرد که کرمانشاه جزو استان‌های برتر در کاهش آمار تلفات جاده‌ای محسوب می‌شود.

به گزارش ایرنا، مهرداد سالاری روز سه شنبه در نشست شورای ترافیک که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: این رتبه مربوط به مجموع آمار تصادفات درون و برون شهری است.

وی افزود: شیوع ویروس کرونا در سطح کشور و کاهش ترددهای جاده‌ای منجر به کاهش تصادفات نیز شده است، با این حال کرمانشاه در مقایسه با دیگر استان ها جایگاه بهتری از نظر کاهش تلفات ناشی از تصادف دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه، اصلاح نقاط حادثه خیز را یکی از عوامل موثر در کاهش تصادفات برون شهری دانست و گفت: سال گذشته ۳۴ نقطه حادثه خیز را از نظر فیزیکی اصلاح کردیم که به کاهش آمار تصادفات در این نقاط منجر شد.

سالاری با بیان اینکه اصلاح نقاط حادثه خیز همچنان به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد، گفت: تاکنون به خوبی در زمینه روکش آسفالت، نصب تابلو، خط کشی جاده‌ای و نصب دوربین‌های ثبت سرعت به منظور کاهش تلفات جاده‌ای داشته ایم.

وی با اشاره به اهمیت بهبود وضعیت راه اصلی کربلا در کرمانشاه اظهارداشت: باید در این محور به جای گاردریل، نیوجرسی نصب شود تا علاوه بر افزایش ایمنی، رانندگان دیدی بهتری در شب داشته باشند.

معاون استاندار کرمانشاه همچنین بر ساماندهی ورودی شهرها تأکید کرد و گفت: شهرداری ها و راهداری باید به واسطه برگزاری نشست هایی محدوده‌های موردنظر خود را مشخص و برای ساماندهی آن ها براساس اولویت اقدام کنند.

سالاری، نوسازی ناوگان حمل و نقل برون شهری را نیز از نکات ضروری دانست و افزود: عمر ناوگان حمل و نقل برون شهری کرمانشاه بالا است و ما در طول این سال‌ها با اعطای تسهیلات نیز نتوانستیم برای آن کاری کنیم.

وی همچنین به بسته شدن راه ورودی به سراب قنبر در کمربندی شرقی کرمانشاه اشاره کرد و گفت: در این منطقه به واسطه اجرای کارهای عمرانی ورودی شهر مسدود شده است و مسیر جایگزین نیز برای آن وجود ندارد که همین موضوع احتمال بروز تصادفات جاده ای را به شدت افزایش می دهد.

معاون استاندار کرمانشاه تاکید کرد: به هیچ عنوان نباید به واسطه اجرایی پروژه‌های عمرانی برای مردم مشکل ساز شویم و احتمال بروز حوادث را افزایش دهیم.
استان کرمانشاه با ۲۴ هزار کیلومتر مربع مساحت دارای بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی است.
امسال ۲۲۹ نفر در حوادث رانندگی کرمانشاه جان باختند

رییس پلیس راه استان کرمانشاه، از وقوع ۲۰۳ فقره تصادف فوتی طی ۹ ماه سپری شده از سال جاری در محورهای استان خبر داد و گفت: در نتیجه این سوانح، ۲۲۹ نفر جان خود را از دست دادند.

سرهنگ «محمد حیدری» روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در مدت مشابه سال گذشته نیز تصادفات فوتی ۲۵۲ فقره و افراد جان باخته ۳۱۵ نفر بودند که در نتیجه امسال به ترتیب شاهد کاهش ۱۹.۴ و ۲۷.۳ درصدی سوانح منجر به فوت و افراد فوتی بوده ایم.

وی ادامه داد: تا پایان آذر یک هزار و ۹۷۲ فقره سانحه جرحی نیز در استان رخ داده که در نتیجه آن سه هزار و ۱۱ نفر از همشهریان و هموطنان زخمی شده اند.

سرهنگ حیدری با بیان اینکه سوانح جرحی ۹ ماه مشابه سال گذشته ۲ هزار و ۳۹۱ مورد و افراد زخمی شده نیز سه هزار و ۷۳۴ نفر بوده اند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه هم در خصوص تصادفات جرحی و هم در مورد افراد زخمی شده به ترتیب ۱۷.۵ و ۱۹.۴ درصد کاهش داشته ایم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها