ایران در صدد حضور مقتدرانه در مسابقات دو و میدانی آسیا است

بوشهر- ایرنا- رئیس فدراسیون دو و میدانی گفت: ایران از هم‌اکنون به دنبال حضور مقتدرانه در مسابقات دو و میدانی آسیا در کشور چین است.

به گزارش ایرنا، هاشم صیامی روز سه‎شنبه در حاشیه نشست مجمع سالانه هیات دو و میددانی استان بوشهر افزود: این رویداد در اردیبهشت ماه برگزار می‏‌شود که در این زمینه تمامی تمهیدات لازم برای افتخارآفرینی ورزشکاران کشورمان فراهم خواهد شد.

وی بیان کرد: ایران تاکنون ۲ سهمیه مسابقات المپیک توسط احسان حدادی و حسن تفتیان کسب کرده‌است و پیرجهان نیز در رنکینگ شانس بسیار زیادی برای کسب ورودی مسابقات المپیک دارد.

صیامی اظهار داشت: در این زمینه تلاش می‏‌شود ۵ تا ۶ دو و میدانی‌کار دیگر بتوانند با کسب ورودی المپیک برای ایران افتخار آفرینی کنند.

رئیس فدراسیون دو و میدانی ادامه داد: از دیگر رویدادهای بین المللی پیش روی فدراسیون مسابقات دو و میدانی نوجوان آسیا است که اوایل فروردین ماه سال آینده برگزار می‏‌شود.

وی اظهار داشت: در رشته‎های دو و میدانی از عوامل مهم در موفقیت توجه به مربیان است که در این ارتباط حمایت از آنها باید به صورت ویژه دنبال شود.

  صیامی بیان کرد: در این رشته ورزشی تجربه نشان داده زیرساخت‏‌ها نیز نتوانستند به اندازه مربیان موفق خود را نشان دهند زیرا در برخی از استان‎ها با وجود زیرساخت‎های مناسب، ورزشکار توانمندی در عرصه ملی و بین المللی ندارند.

وی افزود: دو و میدانی رشته‎ای است که ورزشکاران باید با تلاش و همت زیاد توانمندی خود را اثبات و از این طریق به تیم ملی راه یابند.

صیامی اظهار داشت: آموزش نیز از جمله راه‏‎های موفقیت است که در زمینه از استان‏‌ها برای برگزاری دوره‏‌های مورد نیاز به صورت ویژه حمایت خواهد شد.

وی گفت: در بحث اعتباری محدودیت‏‌هایی وجود دارد و باید سعی کرد با استفاده از ظرفیت‎های موجود در راستای ارتقا و پیشرفت ورزش دو و میدانی گام برداشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها