برگزاری هرگونه تجمع در استان قزوین ممنوع است

قزوین – ایرنا – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: با توجه به وضعیت شکننده استان از نظر شیوع کرونا برگزاری هرگونه تجمع و مراسم در تمامی شهرستان‌های استان با وضعیت‌های زرد، قرمز و نارنجی ممنوع است.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز سه شنبه در شورای اطلاع رسانی استان قزوین، افزود: فصل زمستان با توجه به سرمادوستی ویروس کرونا مستعد شیوع بیماری کویید ۱۹ است و باید برنامه‌ ریزی‌های لازم برای مقابله با آن اتخاذ شود و البته آستانه تحمل مردم را نیز باید در نظر گرفت.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته پنج نفر بر اثر کرونا در استان فوت کرده‌اند، اضافه کرد: باید با رعایت اصول پیشگیرانه و دستورالعمل‌های بهداشتی و پرهیز از هرگونه تجمع در مناسبت‌های پیش رو، جلوی شیوع بیشتر این بیماری و تغییر وضعیت استان را به قرمز گرفت.

حبیبی ضمن تشکر از همراهی رسانه‌ها، هیات‌های مذهبی و مداحان، گفت: مردم در اجرای طرح‌های مقابله با کرونا همراهی و همکاری خوبی داشتند و طرح شهید سلیمانی نیز در کنترل و مهار این بیماری بسیار مؤثر واقع شد.

این مسوول با اشاره به تعداد آمار بیماران بستری در استان، گفت: در آذرماه ۶۰۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری بودند که با اجرای طرح‌های مقابله‌ای تعداد آنها امروز به ۲۰۰ نفر کاهش یافته است.

وی گفت:هم اینک تنها ۲۰ نفر بیمار کرونا با علایم حاد تنفسی در مراکز درمانی استان بستری هستند که اغلب آنها بالای ۸۰ سال سن دارند.

حبیبی با تاکید بر اینکه مدارس باید حتماً تعطیل شوند، افزود: حفظ جان دانش آموزان از آموزش مهمتر است بنابراین باید امتحانات تمام مقاطع تحصیلی به جز کلاس‌های نهم و دوازدهم به صورت مجازی برگزار شود.

معاون استاندار قزوین با تاکید بر انجام کارهای فرهنگی اثرگذار برای مقابله با کرونا گفت: هفته گذشته پنج هزار و ۵۰۲ خودرو جریمه شدند و ۳۰۰ خودرو به پارکینگ انتقال یافتند و تاکنون بیش از ۱۰ هزار خودرو اعمال جریمه شده‌اند.

وی با بیان اینکه شرایط بیماری کرونا شکننده است و کوچکترین کوتاهی می‌تواند برای استان مشکل ایجاد کند، اضافه کرد: خوشبختانه استفاده از ماسک در جامعه فرهنگ سازی شده است ولی نباید بیماری کویید ۱۹ عادی انگاری شود که در این صورت آسیب‌های زیادی در پی خواهد داشت.

این مسوول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مصرف گاز بالا رفته و مردم باید بهینه مصرف کنند، افزود: اولویت ما تأمین گاز مصارف خانگی است و باید دستگاه‌های اداری مصرف خود را به حداقل کاهش دهند و واحدهای تولیدی نیز مراعات کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها