امام جمعه بجنورد: ولایتمداری خصیصه اصلی شهید سلیمانی بود

بجنورد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: ولایتمداری محض مهم‌ترین شاخصه سردار شهید قاسم سلیمانی بود که وی را محبوب دل‌های همه امت‌های آزادی‌خواه جهان کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی متعلق به هیچ حزب و جناحی نبود ولی یک انقلابی ولایی به‌ تمام‌معنا بود، به همین دلیل محبوب دل‌ همه آزادی‌خواهان جهان شد.

وی با گرامیداشت سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی، به تبیین نقش و جایگاه این شهید بزرگ در کشور و منطقه پرداخت و افزود: این شهید والامقام نقش مهمی در ایجاد اتحاد و همبستگی بین مردم و ملت‌های خاورمیانه علیه استکبار جهانی داشت و با اقدامات خود ابهت پوشالی آمریکا را در منطقه شکست.

وی افزود: سردار سپهبد شهید سلیمانی با صداقت و شجاعتی که داشت، جبهه جدیدی در منطقه علیه آمریکا ایجاد کرد و عامل وحدت و برادری بین اقوام و مذاهب مختلف شد.

امام‌جمعه بجنورد با اشاره به نقش ارزنده سردار سلیمانی در شکل‌دهی جبهه مقاومت و شکست کفار داعشی اظهار داشت: بطور قطع با شهادت حاج قاسم هیچ ضعفی در جبهه مقاومت ایجاد نمی‌شود و خون شهید سلیمانی ده‌ها سلیمانی دیگر را پروش داده و خواهد داد، زیراکه خون شهید وقتی بر زمین می‌ریزد جریان ساز و مربی می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری افزود: خون شهید پویایی و حرکت ایجاد می‌کند و خون امام حسین (ع) نماد بارز این جریان است که شهید سلیمانی هم خود شاگرد این مکتب بود.

وی با اشاره به تبعات شهادت این سردار بزرگ برای جبهه استکبار، گفت: آمریکا هیچ‌وقت فکر آن را نمی‌کرد شهادت یکی از فرماندهان ارشد نظامی ایران این‌قدر هزینه سنگینی برای آن‌ها داشته باشد و جمعیتی که برای همراهی شهید سلیمانی و هم‌رزمان او در عراق و ایران حضور داشتند آن‌طور بازتاب جهانی داشته باشد.

شهید سلیمانی وابسته به هیچ حزب و جناحی نبود

حجت‌الاسلام نوری در ادامه اظهار داشت: شخصیت این شهید بزرگوار یک شخصیت بین‌المللی بود و با وجود اینکه رسانه‌ای نبود،  اما اقدامات و کارهای بزرگی که انجام داده بود او را به مردم معرفی و بزرگ کرد.

وی افزود: مردم، عاشق و شیفته شهید سلیمانی بودند و چون حاج قاسم دلش را با خدا گره زده بود و در خط مقدم دفاع از مظلومان و مستضعفین بود  به امام و رهبری ارادت ویژه‌ای داشت، مردم عاشق او بودند.

امام‌جمعه بجنورد با بیان اینکه این شهید بزرگ، معلم اخلاق بود، اظهار داشت: سردار شهید، با اخلاق و رفتار خود در تمام دل‌ها نفوذ کرد و بدون توجه به جناح و سیاست، عاشقانه در خدمت مردم و کشور بود.

وی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی در خارج از مرزها نیز دستاوردهای بسیاری برای انقلاب اسلامی و جهان اسلام به ارمغان آورد، افزود: این دستاوردها را می‌توان در جبهه فلسطین، یمن، عراق، سوریه و سایر کشورهای جبهه مقاومت و اسلامی مشاهده کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری گفت: سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ویژگی‌های برجسته‌ای داشت که باعث می‌شد نه‌تنها در دل ایرانیان بلکه در دل اکثر مسلمانان به‌ویژه مظلومان سراسر جهان جایگاه ویژه‌ای داشته باشد و به‌حق سردار دل‌ها شود.

وی اظهار داشت: حاج قاسم در تمام عرصه های دفاع از آرمان‌های انقلاب جان‌فشانی و سال ها مبارزه کرد، او همه‌جا حضور داشت و نگذاشت حرف رهبری زمین بماند،  به همین دلیل هم خبر شهادت سردار سلیمانی برای رهبر انقلاب، به‌مثابه شهادت مالک اشتر برای امیرالمؤمنین (ع) بود.

امام‌جمعه بجنورد در ادامه تصریح کرد: اکنون هم دشمن از جبهه مقاومت و تربیت‌یافتگان مکتب شهید سلیمانی وحشت دارد که این نشان می‌دهد جبهه مقاومت قوی‌تر و مستحکم نیز شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری گفت: مسوولان باید راهبرد شهید سلیمانی در ولایی بودن، جهادی بودن و خستگی‌ناپذیری را ادامه دهند و در راه خدمت به مردم جهادی و پابه‌رکاب باشند.

وی در ادامه اظهار کرد: تلاش‌ها و فعالیت‌های سردار سلیمانی در تمامی بخش ها به خصوص بخش امنیتی و نظامی برای مردم محسوس است،  اما باید دستاوردها و تلاش‌های این شهید در دیگر حوزه‌ها هم به جامعه معرفی شود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی گفت: این سردار رشید اسلام تمام عمر خود را صرف نبرد با دشمنان و برقراری امنیت در مرزهای ایران کرد و سرانجام نیز در همین راه، جان خود را نثار آرمان‌های انقلاب کرد و به آرزوی دیرین خود که همان شهادت باشد، نائل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها