بیش از ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات مسکن در کردستان پرداخت شد

سنندج - ایرنا - مدیر امور شعب بانک مسکن کردستان گفت: طی ۹ ماه منتهی به آذر سال جاری بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات مسکن در این استان پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا، جلال‌الدین سلیمی روز سه‌شنبه در اولین نشست شهرداران استان کردستان با موضوع راهکارهای تامین مالی و توسعه بخش مسکن اظهار داشت: در سال جاری چهار هزار و ۴۰۰ فقره قرارداد با متقاضیان برای دریافت مسکن ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات منعقد شد.

وی افزود: این بانک در کردستان تاکنون ۱۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات مسکن پرداخت کرده و پرداخت اعتبارات مورد نیاز طرح اقدام ملی مسکن را نیز در دستور کار خود قرار داده است.

مدیر امور شعب بانک مسکن کردستان یادآور شد: بانک مسکن تاکنون افتتاح حساب هشت هزار و ۵۰۰ نفر از ۲۲ هزار نفر ثبت نام کننده طرح اقدام ملی مسکن را انجام داده است.

وی اضافه کرد: همچنین این بانک برای احداث واحدهای مسکونی به تناسب بزرگی و کوچکی شهرها بین یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تا ۲ میلیارد و ۸۰۰ هزار ریال تسهیلات پرداخت می‌کند و در این راستا حامی سرمایه گذاران و سازندگان مسکن است.

مدیر شعب بانک مسکن کردستان با اعلام اینکه بررسی‌ها نشان می‌دهد که متقاضی مسکن در این استان رو به افزایش است افزود: به دلیل بیکاری جوانان و ضرورت اشتغال بسیاری از روستانشینان به شهر مهاجرت کرده و این خود موجب افزایش قیمت زمین و مسکن در شهرها شده است.

وی با اشاره به اینکه بانک مسکن در پروژه‌های طرح مسکن مهر، اقدام ملی و در سرمایه‌گذاری از طریق منابع خود اقدام به ساخت‌وساز کرده است، اظهارکرد: ۹۰ درصد حوزه مسکن کشور از طریق بانک مسکن انجام‌شده است.

مدیر شعب بانک مسکن استان کردستان، گفت: بانک مسکن در استان کردستان چهار هزار و ۹۴۷ قرارداد برای ساخت، خرید و احداث واحدهای مسکونی منعقد کرده است.

سلیمی با اشاره به اینکه بانک مسکن در شهر و روستا حدود ۴۷ هزار واحد از بخش مسکن مهر احداث کرده که ۲ هزار ۶۳۰ واحد برای قسط‌بندی بوده است، افزود: همچنین در حوزه بافت فرسوده هزار و ۹۷۳ واحد سهمیه گرفته‌ایم که از این تعداد تاکنون هزار و ۶۵۰ واحد انعقاد قرار داد کرده‌ایم.

مدیر شعب بانک مسکن استان کردستان، عنوان کرد: بانک مسکن در استان ۱۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در حوزه‌های بازآفرینی شهری، منابع داخلی و طرح اقدام ملی پرداخت کرده است.

وی از شهرداران استان درخواست کرد در حوزه بیلبورد، لیست مشتری و پروانه ساختمان با بانک مسکن همکاری داشته باشند و بهترین مکان را برای بیلبورد بانک مسکن قرار دهند که این بانک بتواند خدمات خود را به مردم یادآور و پرداخت کنند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها استانداری کردستان هم گفت: در همه شهرهای استان علیرغم کمبود اعتبارات و کاستی‌هایی که در زمینه منابع مالی در اختیار دارند خوشبختانه توانستند ارائه خدمت کنند.

جمشید اسدی مهم‌ترین حوزه در سطح استان را ساخت‌وساز و مسکن عنوان کرد و گفت: اهمیت ساخت‌وساز و مسکن از دو منظر قابل‌بررسی است چراکه مسکن سرپناه مردم جامعه بوده و وظیفه دولت می‌باشد که این امر مهم را برای مردم مهیا کنند.

وی، همچنین به بخش اشتغال جوانان اشاره و اضافه کرد: عوامل اجرایی، جامعه مهندسی استان، مصالح ساختمانی و سایر اقشار که در احداث یک ساختمان نقش دارند در اشتغال آن نیز تأثیر می‌گذارد لذا می‌طلبد در این زمینه به‌طور ویژه بانک مسکن اقدام کند.

خانه دار کردن اقشار مختلف جامعه مهم ترین دغدغه بانک مسکن است

رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن کشور در اولین نشست شهرداران کردستان با مدیر شعب بانک مسکن استان که به صورت وبینار برگزار شد گفت: بانک مسکن یک بانک دولتی و تخصصی است و مهم ترین دغدغه این بانک خانه دار کردن اقشار مختلف جامعه بویژه اقشار ضعیف و متوسط جامعه است.

مهدی احمدی  اظهار داشت: پس از انقلاب اسلامی هزینه یک سوم واحد مسکونی کشور توسط  بانک مسکن تامین شده است و انواع تسهیلات جهت کمک به رونق بخش مسکن پرداخت شده است.

وی با اشاره به پویشی که در کردستان آغاز شده است گفت: این پویش در سایر استان های کشور در حال انجام است و در این راستا بانک مسکن در سطح گسترده تری خدمات ارایه می کند.

وی موفقیت این طرح ملی را نیازمند همراهی شهرداران و حمایت استانداری اعلام کرد و یادآورشد: بافت فرسوده و ناکارآمد زیادی در تهران وجود دارد و بانک مسکن در راستای باز آفرینی بافت های فرسوده ۱۴۰ هزار واحد را تقبل کرده است.

وی عملکرد بانک مسکن را در طرح مسکن مهر مطلوب ارزیابی کرد و گفت: تاکنون ۲ میلیون واحد مسکونی در کشور تامین مالی شده است.

در این آیین برخی شهرداران استان کردستان برنامه‌های این نهادها برای حمایت از سرمایه گذاران و همکاری با بانک مسکن در راستای توسعه این ساخت و سازها را ارایه کردند.

مسوولیت ساخت واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر بر عهده ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

چندی پیش با حضور استاندار کردستان و مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط، اولین پروژه این طرح با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در قالب یک پروژه ۱۹۶ واحدی در شهرک بهاران سنندج کلنگ زنی شد.

بانک مسکن در استان کردستان دارای ۲۱ شعبه است که ۹ شعبه آن در شهرستان سنندج و ۱۲ شعبه دریگر در سایر شهرستانها به مردم کردستان خدمت رسانی می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها