جهاددانشگاهی در حوزه‌های اجتماعی آذربایجان‌غربی ورود علمی داشته باشد

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی با قدردانی از فعالیت‌های پژوهشی جهاددانشگاهی گفت: زیر ساخت توسعه و پیشرفت با کار مطالعاتی و علمی شکل می‌گیرد و این نهاد باید در حوزه‌های مورد نیاز اجتماعی در استان ورود علمی و عملی داشته باشد.

علی مصطفوی روز سه شنبه در دیدار رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به دستاوردهای موفق پژوهشی این نهاد در حوزه کشاورزی و علوم اجتماعی و انسانی افزود: رویکرد این نهاد باید براساس نیازهای روز جامعه طراحی و تدوین شود که این مهم در بحث خروجی مدار کردن پژوهش بسیار مهم است و باید هر چه بیشتر مورد توجه باشد.

وی اضافه کرد: مباحث جمعیت شناختی و کرونا، فرزند آوری، توانمندسازی اقشار مختلف جامعه، مباحث جامعه شناختی و آثار فضای مجازی در ایام کرونایی که در سبک زندگی مردم جایگاه ویژه‌ای ایفا می کند، بسیار مهم و قابل تامل و پژوهش از ابعاد مختلف است.

رییس جهاددانشگاهی آذربایجان غربی نیز در این دیدار با اشاره به فعالیت‌های این نهاد در حوزه مختلف پژوهشی اظهار کرد: کارهای پژوهشی این نهاد در گروه کشاورزی و شیمی تجزیه و مدیریت، همگی پیوست فرهنگی و اجتماعی داشته و معتقد هستیم بدون بسترسازی و مطالعات فرهنگی نتایج پژوهشی در سایر حوزه‌ها نتیجه بخش نخواهد بود.

امین رستم زاده ادامه داد: خروجی پژوهشی این نهاد در صدد ارائه راهکارهای عملیاتی با مبنای علمی و فناورانه برای مسوولان حوزه های مختلف جامعه است.

وی گفت: فناوری های نوین دگرگونی بنیادینی در ساختار تعاملات و ارتباطات انسانی به وجود آورده است که نیازمند آسیب شناسی و کیفی سازی این جامعه انسانی نوین است.

به گزارش ایرنا، جهاد دانشگاهی که از سال ۱۳۵۸ تاسیس شده، از نهادهای موفق علمی در کشور به شمار می رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha