واحد تولیدی ماشین سازی گچساران به چرخه تولید برمی گردد

گچساران - ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت:واحد تولیدی ماشین سازی گچساران پس از سه سال تعطیلی به مدار تولید برمی گردد.

سید حشمت الله صمیمی دوست روز سه شنبه در حاشیه بازدید از کارخانه ماشین سازی گچساران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این واحد تولیدی به دلیل نداشتن بازار فروش تعطیل شده بود.

وی بیان کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده محصولات تولیدی کارخانه ماشین سازی  پارس گچساران که زیرمجموعه شستا وابسته به وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی است از سوی ۲ مجتمع پتروشیمی کهگیلویه و بویراحمد پس از بهره برداری خریداری خواهد شد.

صمیمی دوست ابراز داشت: بررسی دقیق تر مشکلات واحدهای تولیدی کهگیلویه و بویراحمد و ویژه ماشین سازی گچساران در نشستی که فردا دهم دی با حضور استاندار و مسئولان وزارت کار،تعاون ورفاه اجتماعی برگزار می شود بررسی خواهد شد.

کارخانه ماشین سازی گچساران ظرفیت تولید سالیانه  ۱۸ هزار تن قطعه فلزی را دارد.

این کارخانه در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار و با زیربنای ۲۷ هزار مترمربع در قالب سالن تولید، انبار و ساختمان اداری در شهرک صنعتی گچساران ساخته شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به روند اجرایی پتروشیمی گچساران اشاره کرد و گفت: عملیات ساخت این کارخانه هم اکنون ۷۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

صمیمی دوست با بیان اینکه این طرح بزرگ اقتصادی تا ۲ سال آینده به بهره برداری خواهد رسید گفت: پتروشیمی گچساران در آینده تولید کننده سالانه ۸۴ هزار تن سی تری پلاس C۳+خواهد بود.

وی تصریح کرد: این طرح در زمینی به مساحت ۱۵۷ هکتار ساخته شده است.

صمیمی دوست میزان پیشرفت فیزیکی پتروشیمی دهدشت را ۲۲ درصد اعلام کرد و گفت: این طرح قبل از سال ۹۷ راکد بوده که هم اکنون ۱۵۰ نفر در این طرح بزرگ اقتصادی مشغول به فعالیت هستند.

وی گفت: بعد از تحریم ها بیش از یکهزارو ۵۰۰ میلیارد ریال برای ساخت پتروشیمی هزینه شد.

صمیمی دوست  میزان اعتبار ارزی تزریق شده به این طرح پس از تحریم ها را ۱۸ میلیون یورو اعلام کرد و گفت: میزان سرمایه گذاری ارزی این طرح اقتصادی ۱۴۰ میلیون یورو است.

وی گفت: پتروشیمی دهدشت ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن انواع مواد پتروشیمی را دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها