اجرای طرح یاس در مناطق محروم چهارمحال و بختیاری آغاز شد

شهرکرد -ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری گغت: اجرای طرح یاس با هدف ارائه آموزش‌های امداد و نجات به مددجویان با مشارکت هلال احمر در استان آغاز شد.

علی ملکپور روز سه‌شنبه در آیین آغاز به کار این طرح افزود: این طرح با هدف ارتقاء عزت نفس، توانمندسازی رفتاری ارتباطی و فرهنگی مددجویان، پذیرش مسئولیت اجتماعی در بین مخاطبان، افزایش حضور در عرصه‌های اجتماعی و مشارکت در فعالیت‌های جمعی و ایجاد انگیزه  در زمینه امداد و کمک‌های اولیه اجرایی می‌شود.

به گفته وی، در این طرح مددجویان در ۲ بخش تئوری و عملی شیوه‌های مواجه با بحران‌ها و بلایای طبیعی را توسط مربیان هلال احمر آموزش می‌بینند تا در زمان بروز حوادث جان خود و دیگران را نجات دهند.

ملکپور اظهارداشت: در مرحله نخست اجرای این طرح ۵۲ مددجوی زیرپوشش این نهاد در ۹ خانه هلال ۷۰ ساعت آموزش‌های امداد و نجات را می‌بینند.

وی افزود: هم اکنون بیش از ۶ هزار دانشجو و دانش‌آموز زیرپوشش این نهاد هستند که با توجه به شیوع ویروس کرونا و برگزاری آنلاین کلاس‌های درسی، نیاز دانش‌آموزان و دانشجویان به دستگاه تجهیزات الکترونیکی یک اولویت است و تاکنون با مشارکت خیران و نیکوکاران ۶۰۰ دستگاه تبلت، گوشی هوشمند و لپ‌تاپ تهیه و در اختیار آن‌ها قرار گرفته است.

معاون امور جوانان هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری نیز در این آیین با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۶ هزار و ۹۷۸ نفر داوطلب و ۲۴۵ نفر عضو جمعیت هلال احمر استان هستند افزود: چهار هزار و ۵۲۴ نفر مرد و ۲ هزار و ۱۹۹نفر زن هستند.

محمدرضا عرب از فعال شدن ۴۰ خانه هلال در مناطق محروم و روستایی استان خبر داد و گفت: با فعال شدن این خانه‌های هلال آموزش خود امدادی جوامع محلی افزایش پیدا می‌کند تا در مواقع بحران نخستین گروه‌های امداد رسان باشند.

وی به اجرای طرح هر خانواده یک امدادگر به عنوان سیاست این جمعیت اشاره کرد و گفت: با محقق شدن این امر میزان خسارت در مواقع بحران کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش ایرنا، ۳۹ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۹۰ هزار نفر در استان زیرپوشش خدمات این نهاد حمایتی قرار دارند، که ۶۰ درصد افراد زیرپوشش این نهاد زنان سرپرست خانوار هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها