کرونا در هلند؛ بالاترین میزان مرگ‌ومیر از زمان جنگ جهانی دوم

تهران-ایرنا-  دفتر آمار ملی هلند روز سه شنبه اعلام کرد که به دلیل شیوع کرونا، شمار مرگ و میر در این کشور به بالاترین میزان از زمان جنگ جهانی دوم افزایش یافت.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، براساس آمارهای رسمی، تا چند روز پیش حدود ۱۶۲ هزار نفر در این کشور ۱۷ میلیونی طی سال ۲۰۲۰ جان خود را از دست دادند. این در حالی است که این آمار ۱۳ هزار نفر بیشتر از متوسط آمار مرگ ومیر طی یکسال است.

در این آمار اعلام شد که این افزایش شمار مرگ و میر افراد در هلند از زمان جنگ جهانی دوم تا کنون گزارش نشده بود.

حدود ۹ هزار نفر بیشتر از حد معمول طی اولین موج ابتلا به کووید- ۱۹ بین اوایل مارس( اواسط اسفند ۹۸) تا اوایل مه( اواسط اردیبهشت۹۹) در هلند جان باختند.

از زمان همه گیری کرونا در هلند، آزمایش کرونا بیش از ۷۷۰ هزار نفر در این کشور مثبت اعلام شده است. بیش از ۱۱ هزار نفر در هلند تاکنون به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

وزیر بهداشت هلند نیز روز گذشته اعلام کرد که ۱۱ مورد ویروس جهش یافته کرونا در هلند مشاهده شده است. "هوگو دو ژونگ" در نامه‌ای به پارلمان اعلام کرد: پنج مورد از این مبتلایان مربوط به یک مدرسه ابتدایی در روتردام است.

به دنبال گزارش کشف موارد ویروس جدید کرونا در هلند، تیم مدیریت شیوع کابینه این کشور قرار است روز چهارشنبه برای بررسی وضعیت و کنترل تحولات جدید در این خصوص تشکیل جلسه دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار جهان