استاندار : قزوین توان کمک به اقتصاد ملی را دارد

قزوین-ایرنا- استاندار قزوین گفت: این استان با ظرفیت های متنوع و بی بدیل در بخش های صنعت، کشاورزی و گردشگری در صورت توجه بیشتر مسوولان کشوری توان کمک به اقتصاد ملی را دارد.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز سه شنبه در آیین بازگشایی تله سی یژ و افتتاح پیست اسکی در منطقه نمونه گردشگری کامان و زرشک که با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد، افزود: قزوین به دلیل قرار گرفتن در شاهراه ارتباطی کشور و داشتن استعدادهای ویژه همزمان در سه حوزه صنعت، کشاورزی و گردشگری استانی متمایز با سایر استان ها به شمار می رود.

وی اظهار داشت: نخستین شهر صنعتی ایران در قزوین احداث شده و پیشینه صنعتی این استان غنی است و همچنین وجود دشت حاصلخیز قزوین موجب شده تا این استان قابلیت تامین غذا برای جمعیت زیادی از کشور را دارا باشد.

جمالی پور اظهار داشت: قزوین از جاذبه های فراوان تاریخی و طبیعی نیز برخوردار است که موقعیت ویژه ای برای جذب گردشگر به این استاد ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه امروزه گردشگری به اقتصاد نخست در بسیاری از کشورها تبدیل شده است، افزود: ترکیه به عنوان کشور همسایه ما با توجه ویژه به زیرساخت های این حوزه و تبلیغات وسیع درآمد سرشاری را از گردشگری متوجه خود کرده که ما نیز با داشتن تمدن و فرهنگ غنی و وجود آثار تاریخی فاخر و جاذبه های طبیعی بکر و زیبا می توانیم با برنامه ریزی بهتر و تقویت سرمایه گذاری از این بخش اشتغالزایی و درآمدزایی زیاذی داشته باشیم.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه های جدی من از بدو عهده دار شدن مسوولیت در این استان تبدیل قزوین از معبر به مقصد کردشگری بوده و در این حوزه اتفاقات بسیار خوبی رخ داد اما شیوع کرونا این روند را مختل کرد و امیدواریم به زودی با غلبه بر این ویروس شاهد از سرگیری برنامه های گردشگری استان باشیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روز گذشته درسفری دوروزه از پروژه مرمت امامزاده حسین (ع) قزوین بازدید کرد.

همچنین دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، شرکت در آئین رونمایی از دندان نئاندرتال از یافته های هیات باستان شناسی ایران و فرانسه در غار قلعه کرد آوج از جمله برنامه های سفر ۲ روزه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به قزوین است.

نشست با فعالان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین و حضور در مراسم بازگشایی و افتتاح یک طرح گردشگری از دیگر برنامه های سفر مونسان به این استان به شمار می رود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها