اجرای دیوارنگاره سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در منطقه ۴ تهران

تهران-ایرنا- معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ تهران از اجرای یکی از بزرگترین دیوارنگاره‌های شهر تهران با تصویر حاج قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: همزمان با سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی از این یادمان رونمایی می‌شود.

به گزارش ایرنا از شهرداری تهران، «حمیدرضا فرخی» روز سه‌شنبه با تسلیت ایام فاطمیه (س) و شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و با تشریح اقدامات ویژه این منطقه در ایام سوگواری بانوی دوعالم فاطمه زهرا(س) و  سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی گفت: به منظور بزرگداشت مقام والای شهدا و فرارسیدن سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی، نقاشی دیواری این شهید بزرگوار به طول ۳۷۰ متر مربع در منطقه ۴ اجرا می شود.  

فرخی افزود: تصویر شهید والامقام حاج قاسم سلیمانی با استفاده از رنگ های اکرلیک در ابعاد حدودی ۲۱*۱۷ مترمربع با نظارت و رضایت خانواده آن شهید معزز در محور بزرگراه شهید سلیمانی شرق به غرب نرسیده به بزرگراه شهید باقری در در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به طراحی و ساخت تندیس سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: به منظور قدردانی از رشادت این سردار بزرگ، تندیسی از  ایشان در میدان رسالت طراحی و در حال ساخت است که در دهه فجر پرده برداری خواهد شد.

شهید سلیمانی، مقیاس ملی، معنوی و دینی برای همگان است

«علی‌محمد سعادتی» شهردار منطقه ۱۲ تهران در جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت نخستین سالگرد حاج قاسم سلیمانی در تهران تأکید کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی، مقیاس ملی، معنوی و دینی برای همگان است.

وی با تسلیت به مناسبت قرارگیری در ایام فاطمیه، همچنین قدردانی از اعلام آمادگی همه‌جانبه آحاد مردم و دستگاه‌ها برای برگزاری هرچه پرشورتر این مراسم گفت: امروز شاهد آن هستیم که همه با عشق و علاقه و معرفت، برای قدردانی از ایثارگری‌ها و مجاهدت‌های این شهید بزرگوار آماده‌اند و این نشان از اخلاص عمل یک مجاهد فی‌سبیل‌الله و مرد الهی دارد که همه ما را در هر لباس و جایگاهی دلداده خویش ساخته است.

وی، شهید سلیمانی را یک مقیاس ملی، معنوی و دینی خواند که متعلق به هیچ گروه و دسته و جناحی نیست و افزود: به همین دلیل همه مشتاق‌ هستند سهمی در این مراسم داشته باشند تا خاطره و راه و روش ایشان در ذهن نسل امروز و فردا و فرداها ماندگارتر شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها