اهمیت به سامانه "اصفهان فعال"  به توسعه ورزش می‌انجامد

اصفهان- ایرنا- معاون توسعه ورزش اداره‌ کل ورزش و جوانان اصفهان گفت: اهمیت به سامانه "اصفهان فعال" بعد منتج به تکمیل آمار و اطلاعات جامعه ورزش قهرمانی و همگانی به توسعه ورزش در این استان می‌انجامد.

"اصفهان فعال" (Sport۱۴۰۰.ir) نام سامانه‌ای است که با رویکرد تقویت ورزش در این استان مهر امسال و همزمان با هفته تربیت بدنی رونمایی شد.

 این سامانه برای نخستین بار در کشور در راستای کسب آمار و ارقام، تکمیل اطلاعات در مورد جامعه آماری افراد فعال در ورزش، کارآفرینی ورزشی و اشتغال‌زایی و توسعه ورزش همگانی فعالیت می‌کند.

حسین زیبایی روز سه شنبه در نشست مسوولان اداره کل با روابط عمومی‌های هیات‌های ورزشی استان در محل آکادمی علوم ورزشی لوافان اصفهان افزود: برنامه ریزی و تدوین راهبرد بدون آمار و اطلاعات جامع و یکپارچه از ورزش و ورزشکاران میسر نیست بنابراین باید بیش از گذشته به این مقوله توجه شود.

وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس سامانه اصفهان فعال راه اندازی شد تا با مشارکت همگان، جامعه آماری ورزش همگانی و قهرمانی استان تجمیع و محاسبه شود و بر مبنای آن اقدامات متناسب انجام گیرد که البته این امر باید با فعالیت هرچه بیشتر هیات‌ها و ورزشکاران صورت پذیرد.

معاون توسعه ورزش اداره‌ کل ورزش و جوانان اصفهان اضافه کرد: حدود ۷۲۰ ورزشکار در ۱۶ رشته المپیکی طی سال‌ها در استان فعالیت کرده‌اند اما تنها یک مدال وزنه برداری در المپیک گذشته توسط سهراب مرادی ورزشکار اهل این خطه کسب شد و این نشان می‌دهد که باید برای رشته‌های المپیکی بطور ویژه برنامه ریزی شود.

زیبایی اظهارداشت: کسب سهمیه و موفقیت در المپیک‌ ۲۰۲۴ و ۲۰۲۸ و بازی‌های آسیایی مستلزم برنامه ریزی و اقدام مناسب همین روزهاست.

مشاور رسانه ای مدیرکل ورزش و جوانان اصفهان در این نشست گفت: ارتباط جامع و کامل با رسانه‌ها و تهیه بانک اطلاعاتی از هیات‌ها از جمله مواردی است که روند اطلاع رسانی را تسهیل می‌کند.

مسعود افشاری ادامه داد: افزایش همکاری و تعامل هیات‌های ورزشی و نهاد اجرایی ورزش و باشگاه‌ها به سود ورزش استان خواهد بود و نیاز است که این ارتباط فیمابین افزایش یابد.

نشست مسوولان اداره کل ورزش و جوانان با روابط عمومی‌های هیات‌های ورزشی استان روز سه شنبه با هدف بررسی موانع و راهکارهای بهبود ارتباط با جامعه مخاطب و خبررسانی به میزبانی هیات پزشکی ورزشی در محل آکادمی علوم ورزشی لوافان اصفهان برگزار شد.

۲۲۶ سازمان‌ مردم نهاد زیر پوشش اداره ‌کل ورزش و جوانان استان اصفهان فعالیت دارد که قرار است این رقم در سال آتی به ۲۴۰ مورد افزایش یابد.

استان اصفهان با افزون بر پنج میلیون نفر جمعیت، ۲۴ شهرستان، حدود ۳۱۱ هزار ورزشکار سازمان یافته و بالغ بر یک هزار و ۷۰۰ باشگاه ورزشی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها