نخستین شناسنامه فرزند دارای مادر ایرانی در کردستان تحویل شد

سنندج - ایرنا - آیین اعطای نخستین شناسنامه فرزند حاصل از ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی روز سه شنبه در کردستان با حضور معاون سیاسی، امنیتی و استاندار برگزار شد.

به گزارش ایرنا، معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان روز سه‌شنبه در آیین اعطای نخستین شناسنامه فرزند حاصل از ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی در استان اظهار داشت: این اتفاق مهم یکی از کارهای خوب و ماندگار دولت و مجلس شورای اسلامی دوره دهم است.

محمدابراهیم زارعی اضافه کرد: دولت به طور جدی پیگیر این موضوع بود تا افرادی که فاقد شناسنامه هستند صاحب شناسنامه شوند و این مهم در سال جاری تحقق پیدا کرد.

وی ضمن تشکر از افرادی که دست اندرکار صدور این شناسنامه‌ها در استان هستند، گفت: می‌طلبد اطلاع رسانی گسترده‌تری در این رابطه انجام شود تا همه افراد دارای این شرایط برای دریافت شناسنامه اقدام کنند.

مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کردستان هم در این مراسم اظهار داشت: تاکنون در شهرستان مریوان ۳۸ خانوار با ۶۵ نفر، در بانه ۱۸ خانوار با ۳۵ نفر، در سنندج ۱۵ خانوار با ۲۱ نفر، در سقز سه خانوار با هفت نفر در سروآباد یک خانوار با سه نفر و در شهرستان های کامیاران ودیواندره هم هر کدام یک خانوار با یک نفر متقاضی دریافت شناسنامه شدند.

راغب الفت با اشاره به اینکه از این تعداد ۴۹ نفر مونث و ۸۴ نفر مذکر هستند، افزود: ۱۸ پرونده فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در کردستان مربوط به فرزندان زیر ۱۸ سال و ۱۰۳ پرونده هم در ارتباط با فرزندان بالای ۱۸ سال است.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۷ نفر هم دارای گذرنامه، چهار نفر هم دارای دفترچه اقامت ویژه و ۲۱ نفر نیز دارای گواهی ثبت احوال هستند، گفت: پرونده ۱۲۱ نفر هم در سامانه وزارت کشور ثبت شده و ۱۲ پرونده دیگر هم در حال ثبت در این سامانه است.

مدیرکل ثبت احوال کردستان هم در این مراسم اظهار داشت: ۵۵ پرونده فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی برای ثبت احوال استان ارسال شده است.

حسن صومی یادآور شد: در این مراسم شناسنامه دوتن از فرزندان مادران ایرانی و پدران خارجی که یکی از آنها بالای ۱۸ سال و یکی هم زیر ۱۸ سال سن دارد به آنها تحویل داده می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها