مسوولان دزفول در راستای کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی تلاش کنند

دزفول - ایرنا - امام جمعه دزفول گفت: مسوولان دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی دزفول در راستای کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی و ترویج معروف‌ها تعامل و تلاش بیشتری داشته باشند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی قاضی دزفولی روز سه شنبه درچهارمین نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر دزفول در دفتر امام جمعه این شهر افزود: تعامل مسوولان ادارات و دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی باعث رفع مشکلات و معضلات اقشار مختلف جامعه می‌شود.

وی با گرامیداشت ایام فاطمیه و یوم الله ۹ دی گفت: این روز یادآور بصیرت و میثاق امت با ولایت فقیه است.

امام جمعه دزفول همچنین یاد و خاطره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید دانشمند هسته‌ای و دفاعی دکتر حاج محسن فخری زاده را گرامی داشت.

راه‌های ترویج معروف و کاهش ناهنجاری‌ها در این نشست بررسی و مقرر شد روسا و مسئولان دستگاه‌های دولتی و اجرایی در شورای اداری نسبت به حل مشکلات و مطالبات مردمی توجیه شوند.

در این نشست مقرر شد گروه‌های جهادی امر به معروف و نهی از منکر که از طریق مرکز و استان مجوز فعالیت دارند، آموزش‌های لازم را فراگیرند.

ممنوعیت هرگونه ورزش همگانی به صورت مختلط در پارک‌ها، آموزش بانوان توسط مربیان مذکر و نظارت اداره ورزش و جوانان و پلیس امنیت اخلاقی در این زمینه جزو مصوبات نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر بودند.

معاونت فرهنگی شهرداری دزفول نیز مکلف به نظارت بر پخش نشدن سرودهای شاد و غیرمجاز در ایام فاطمیه در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها شد و پلیس نظارت بر اماکن عمومی نیز مکلف به نظارت بر هایپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های بزرگ شد.

همچنین مقرر شد تیم بازرسی از هایپرمارکت‌های بزرگ دزفول متشکل از اتاق اصناف، پلیس نظارت بر اماکن عمومی و پلیس امنیت اخلاقی تشکیل شود و گزارش اقدامات خود را به صورت ماهانه به ستاد امر به معروف و نهی از منکر ارسال نماید. پلیس امنیت اخلاقی نیز با هرگونه کشف حجاب و بد پوششی طبق موازین قانونی در پارک‌ها و اماکن عمومی برخورد کند.

در پایان این نشست از سوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول به پاس زحمات رئیس اتاق اصناف و رئیس پلیس نظارت بر اماکن و پلیس امنیت اخلاقی قدردانی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها