رسیدن به مرجعیت علمی بسترساز تحقق تمدن بزرگ اسلامی است

تهران - ایرنا - معاون علوم و تحقیقات ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های ملی در حوزه تمدن‌سازی اسلامی، گفت: رسیدن به مرجعیت علمی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های ملی، بسترساز تحقق تمدن بزرگ اسلامی است.

به گزارش ایرنا، سردار محمد مهدی‌نژاد نوری در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و جشنواره تجلیل از برترین‌های پژوهش و فناوری دانشگاه جامع امام حسین (ع) که صبح سه‌شنبه در مسجد این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به اهمیت تداوم راه شهدا اظهار کرد: تا زمانی که در مسیر نورانی شهدا گام برمی‌داریم، مورد عنایت الهی و مدد شهدا هستیم.

معاون علوم و تحقیقات ستاد کل نیروهای مسلح ، ۹ دی را نماد بصیرت ملت بزرگ ایران و روز خاموش شدن آتش فتنه‌های دشمنان توصیف کرد و افزود: مردمِ همیشه در صحنه و خداجو در نهم دی نیز با حضور هوشمندانه خود یوم‌الله دیگری را در تاریخ کشور رقم زدند.

 سردار مهدی‌نژاد با اشاره به سخنان فرمانده معظم کل قوا و تأکید ایشان بر تحقیق و پژوهش برای رفع نیازهای کشور و کسب مرجعیت در حوزه‌های مختلف دانش، گفت: باید با پژوهش به علم نافعی که دارای ارزش افزوده است، دست یابیم.

 وی تصریح کرد: دانشی ما را در حوزه علمی به مرجعیت می‌رساند که دارای ارزش بالا بوده و مورد توجه و نیاز جامعه داخلی و جوامع خارجی نیز باشد که باید برای رسیدن به این دانش از راه‌های میانبر استفاده کنیم.

سردار مهدی‌نژاد با بیان اینکه تولید دانش ارتباط مستقیمی با افزایش قدرت ملی دارد، افزود: دستیابی به علم نافع مرجع‌ساز در تمامی عرصه‌ها به‌ ویژه در حوزه نیروهای مسلح می‌تواند برای کشور اقتدارآفرین باشد.

معاون علوم و تحقیقات ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه دانش آشکارترین وسیله عزت و قدرت یک کشور است، گفت: جوانان کشور طبق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باید با جهاد علمی و جوشاندن چشمه دانش در میان خود با سال‌ها شتاب علمی بالا و عبور از مرزهای کنونی دانش در مهم‌ترین رشته‌ها به قله‌ها دست یابند و دشمن بدخواه و کینه‌توز را ناکام سازند تا به آرمان بزرگ انقلاب، ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای ظهور خورشید عظمای ولایت نزدیک شویم.

وی بیان کرد: طبق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، تحقق تمدن نوین اسلامی بر توجه بر سه اصل اقتصاد پویا، مرجعیت علمی و فرهنگ متعالی استوار است؛ این موضوعات هرکدام نیازمند پژوهشگری، تولید علم نافع مرجع‌ساز و ایجاد زیرساخت‌های کارآمد است که در این زمینه نیز باید از ظرفیت‌های ملی در جهت اقتدارآفرینی و تحقق نظام ملی نوآوری استفاده کنیم.

معاون علوم و تحقیقات ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: امروز نقش دانشگاه‌ها به‌ویژه دانشگاه جامع امام حسین (ع) در حوزه تمدن‌سازی نوین اسلامی نقش کلیدی است.

معاون پژوهش دانشگاه جامع امام حسین (ع) در بخشی از این مراسم به ارائه گزارشی در حوزه پیشرفت‌های دانشجویان این دانشگاه در حوزه‌های تحقیقاتی و پژوهشی پرداخت.

همچنین در ادامه این مراسم از کتاب «علوم پایه از دیدگاه امام خامنه‌ای» رونمایی شد.

در پایان این مراسم از خانواده‌های شهید محسن فخری‌زاده، مرحوم سردار «علی‌اصغر زارعی» و مرحوم سردار «ناصر شعبانی» قدردانی شد همچنین برترین‌های پژوهش و فناوری این دانشگاه نیز مورد تجلیل قرار گرفتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

سرخط اخبار سیاست