شهرداری بجنورد باز هم مانع اجرای طرح اقدام ملی مسکن شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: شهرداری بجنورد مانع ادامه اجرای طرح اقدام ملی تولید مسکن در شهرک فرهنگیان این شهر شده و در مکاتبه‌ای خواستار پرداخت رقم بسیار بالایی بابت صدور پروانه شده است.

سیدعبدالمجید نژادصفوی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس ابلاغ وزارت کشور، شهرداری ها مکلف هستند پروانه ساختمانی اجرای واحدهای مسکونی در قالب طرح اقدام ملی برای تولید مسکن را با ۵۰ درصد تخفیف صادر کنند اما شهرداری بجنورد مطالبه رقمی بسیار بیش از این دارد.  

وی افزود: بسیاری از شهرداری ها در استان های مختلف تخفیف بیش از ۵۰ درصدی را برای صدور پروانه های ساختمانی در طرح اقدام ملی تولید مسکن لحاظ کرده اند اما در مکاتبه ای که شهرداری بجنورد انجام داده، بابت ساخت واحدهای مسکونی در شهرک فرهنگیان ۱۰۰ میلیارد ریال درخواست کرده است.  

نژادصفوی گفت: در شهرهای مختلف رقم درخواست شده از شهرداری ها بابت صدور پروانه ساختمانی برای هر واحد ۲۰ تا ۲۵ میلیون ریال است اما در بجنورد این رقم به ۱۰۰ میلیون ریال می رسد.

وی افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اعلام کرده است که می تواند بخشی از ۱۰۰ میلیارد ریال درخواست شده بابت پروانه ساختمانی را پرداخت کند، اما شهرداری بجنورد مبلغ را یکجا می خواهد.  

وی با اشاره به اینکه شهرداری بجنورد پیش از این هم به بهانه نداشتن پروانه، جلو اجرای طرح اقدام ملی تولید مسکن را گرفته بود گفت: شهرداری بجنورد اکنون به نوعی دیگر مانع اجرای کار شده است.  

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی افزود: این در حالی است که در تمام کشور از این طرح ملی حمایت می شود تا اجرای آن سرعت گیرد.

علت ممانعت، نداشتن پروانه است

شهردار بجنورد هم در این باره گفت: شهرداری به خاطر نداشتن پروانه، جلو کار را گرفته است و موضوع، پرداخت وجوه بابت پروانه ساختمانی نیست.  

هادی زارعی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح مزبور برای اجرا، پروانه ندارد، البته اقداماتی انجام شده و با وجود مهلت داده شده، هنوز پروانه ای دریافت نشده است.

وی افزود: تخفیف ۵۰ درصدی برای صدور پروانه اعمال می شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد، مشکل تکمیل نشدن مراحل برای دریافت پروانه ساختمانی است.  

طرح اقدام ملی مسکن در مرکز استان خراسان شمالی در شهرک فرهنگیان بجنورد کلنگ زنی شده است.    

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها