ترویج روحیه ایثار و جهاد مورد تاکید جدی رهبر انقلاب است

بندرعباس- ایرنا- معاون راهبری استان‌های حوزه هنری کشور گفت: انتقال فرهنگ جهاد و شهادت و ترویج روحیه ایثار و جهاد و فداکاری به نسل آینده از مطالبات جدی مقام معظم رهبری است.

میثم مرادی بیناباج روز سه‌شنبه در جمع رزمندگان دفاع مقدس هرمزگان در مرکز جهادِ فرهنگی حماسه ثارالله این استان با اشاره به روحیه جهادی شهید سلیمانی افزود: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مکتب انقلاب رشد و تربیت یافت و پس از سال‌ها خدمت مخلصانه به اسلام و انقلاب در جبهه نبرد حق علیه باطل جاودانه شد.

وی ادامه داد: فرهنگ شهید سلیمانی در جامعه شکل گرفته و موسسه حماسه ثارالله در کشور یکی از مراکز پیشرو و فعال در معرفی مکتب این شهید والامقام به جامعه است .

معاون راهبری استان‌های حوزه هنری افزود: فعالیت جهادی در هر عرصه‌ای می تواند شکل بگیرد و یکی از این عرصه‌ها که امروز خیلی نیاز به کار دارد، موضوعات فرهنگی به ویژه دفاع مقدس است.

بیناباج اضافه کرد: حوزه هنری به عنوان یک نهاد برخواسته از انقلاب اسلامی، وظیفه دارد با شناسایی رزمندگان دفاع مقدس و مصاحبه و گفتگو با آنها به یک آرشیو کامل از اسناد و رویدادهای جنگ تحمیلی دست یابد.

انوشیروان پیش دار، رییس حوزه هنری هرمزگان نیز گفت: ملت رشید ایران در طول هشت سال جنگ تحمیلی به تمام دنیا نشان داد که پرورش یافتگان مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی هستند، لذا در جهت پاسداشت مقام و منزلت و مجاهدت رزمندگان امروز بایستی با تمام توان در خدمت این عزیزان باشیم .

مرکز جهاد فرهنگی حماسه ثارالله ایده گذاری و تاسیس آن در کشور از ابتکارات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است.  این مرکز در سال ۱۳۹۰ برای حفظ و احیای فرهنگ جهاد و شهادت و وقایعی که در  هشت سال دفاع مقدس رخ داده تشکیل شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها