تالارها و سالن‌های ورزشی آبادان با ۵۰درصد ظرفیت امکان فعالیت دارند

آبادان - ایرنا - معاون عمرانی فرمانداری ویژه آبادان با بیان اینکه شهرستان آبادان هم اکنون در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد گفت: تالارها، رستوران‌ها و سالن‌های ورزشی آبادان با ۵۰ درصد ظرفیت حق فعالیت دارند.

به گزارش ایرنا محمد طاهری روز سه‌شنبه در نشست ستاد مدیریت کرونا در شهرستان آبادان بیان کرد:تالارهای پذیرایی از اسفند پارسال تاکنون فعالیتی نداشته‌اند و آسیب جدی به کسب و کار آنها وارد شد که با اعلام وضعیت زرد در آبادان فعالیت آنها از سرگرفته شد.

وی افزود: تالارهای پذیرایی با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی موظف به پذیرش ۵۰ درصد از ظرفیت خود هستند و برای فعالیت، هماهنگی با مرکز بهداشت و اماکن نیروی انتظامی امکان پذیر است.

طاهری با اشاره به فعالیت مراکز آموزشی آبادان گفت: برگزاری آزمون‌های مدارس و دانشگاه‌ها طبق مصوبات ستاد مدیریت کرونا و تصمیم فرمانداری انجام خواهد شد و امتحانات مدارس غیر از امتحانات نهایی و کشوری، بقیه به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.

وی افزود: اداره‌های دولتی دارای که یک یا ۲ نفر کارمند دارند می‌توانند همه آنها در اداره حاضر شوند اما اداراتی که از سه نفر بیشتر دارند باید دوسوم کارکنان در اداره حاضر شوند و بقیه دورکاری داشته باشند.

طاهری، به هزینه داروی بیماران کرونایی آبادان اشاره کرد و گفت: بیمارستان‌های منطقه موظفند بیماران فاقد بیمه را شناسایی و به اداره بیمه سلامت معرفی کنند تا بلافاصله مشکل بیمه و هزینه‌های دارو و درمان بیمار برطرف شود.

وی با اشاره به اجرای طرح شهید سردار سلیمانی در آبادان بیان کرد:از ابتدای شیوع کرونا به دستور فرماندار ویژه آبادان طرح پلیس محله مبارزه با کرونا تشکیل و اجرای آن رضایت بخش بود و پس از آن طرح شهید سردار سلیمانی با همکاری بسیج به صورت محله به محله و سرکشی به خانوارها اقدام لازم صورت می‌گیرد.

رییس مرکز بهداشت آبادان نیز در این نشست با بیان اینکه پروتکل‌های نظارتی واحد بهداشت محیط سخت‌گیرانه‌تر می‌شود گفت: با توجه به زرد شدن وضعیت کرونای شهرستان آبادان انتظار می‌رود سخت‌گیری ادامه می‌یابد تا مجدد به وضعیت قرمز برنگردیم.

نجمه سیدآقامیری فعالیت سالن‌ها، و رستوران‌ها را یکی از موضوعات چالش برانگیز بیان کرد و افزود: باید بر فعالیت رستوران‌ها، سالن‌های ورزشی و تالارها نظارت جدی داشت و هنگام آغاز به کار آنها تعهد لازم برای استفاده ۵۰ درصدی ظرفیت گرفته شود.

وی ادامه داد: اگر شرایط به همین شکل ادامه یابد و روند کاهشی داشته باشد بیمارستان طالقانی مجدد کار خدمات رسانی به بیماران غیرکرونایی را خواهد داشت. هم اکنون یک بخشی از این بیمارستان به کرونا اختصاص یافته و با روند کاهشی سایر بخش‌ها به روال عادی برمی‌گردد.

سیدآقامیری افزود: در خصوص فعالیت استخرها هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است.

وی در ادامه از آمادگی مرکز بهداشت آبادان برای گرفتن تست کرونا در ادارات خبر داد و گفت: اداراتی که مایل به گرفتن تست کرونا هستند تقاضای خود را به مرکز بهداشت اعلام کنند.

مسوول بهداشت و درمان سپاه آبادان نیز در این نشست با اشاره به اجرای طرح شهید سردار سلیمانی گفت: برای اجرای طرح شهید سردار سلیمانی در آبادان تمام دستگاه‌های اجرایی زحمات ارزنده ای را کشیدند که با یاری خداوند به وضعیت زرد رسیدیم.

محمد مدنی افزود: در کنار اعلام وضعیت زرد به مردم باید آموزش‌ لازم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی را با نصب بنر به مردم تاکید کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها